You are currently viewing پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

امروز با بررسی پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش با شما عزیزان خواهیم بود. نوعی گستردنی بافته شده از الیاف پشم یا پنبه و یا حتی در بعضی از موارد ابریشم که برای پوشش زمین به کار می رود، فرش یا قالی نام دارد. از تفاوت های قالی با فرش می توان به این اشاره کرد که قالی به دست بافته پُرزدار و گره‌ دار گفته می شود. امروزه به علت وجود نقش های زیبا در قالی و فرش به جنبه تزئینی آن نیز توجه می شود. و جالب است بدانید که در سال 1393 یونسکو شهر کاشان را به عنوان پایتخت فرش جهان معرفی کرد که تا به امروز بیش از 1200 کارخانه فرش ماشینی و حدود 700 کارگاه تولید فرش دستباف در منطقه کاشان و آران وبیدگل مشغول به فعالیت می باشند.

از سری تجربه هایی که می توان گفت تقریبا برای همه افراد به وجود می آید، کثیف شدن و به وجود آمدن انواع لکه ها روی فرش است. لکه هایی که ممکن است بر اثر اتفاقات مختلفی روی فرش به وجود بیاید. به عنوان مثال، لکه حاصل از ریختن میوه هایی مثل هندوانه روی فرش بسیار ناراحت کننده است. پاک کردن لکه ها از روی فرش روش های مختلفی دارد مثل سپردن فرش به قالیشویی های معتبر مانند قالیشویی در هشتگرد و در بعضی موارد پاک کردن لکه ها در خانه، که امروز همه این روش ها را با هم بررسی می کنیم.

پاک کردن لکه حاصل از هندوانه

اولین قدم برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش این است که خیلی سریع قبل از نفوذ آب هندوانه به فرش با کمک یک قاشق آن را از روی سطح فرش جمع می کنید. در مرحله بعد با یک اسفنج آغشته به آب سرد روی لکه بکشید و بلافاصله بعد از آن با شامپو فرش اقدام به شستشوی لکه هندوانه از روی فرش نمایید و سپس اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

برای پاک کردن لکه های هندوانه از روی فرش که مدتی از آن گذشته و قدیمی شده است بهتر است ابتدا مقداری مایع لباسشویی را با آب سرد ترکیب کنید و بگذارید لکه کاملا خیس بخورد و پس از گذشت حداقل 10 دقیقه با اسفنج آغشته به آب سرد شروع به تمیز کردن لکه کنید. اگر لکه به وجود آمده روی فرش حاصل از ریخته شدن آبمیوه های مختلف با رنگ های متفاوت و مقاوم تر بود، می توانید از مایع ظرفشویی هم کمک بگیرید. به این صورت که یک یا دو قطره مایع ظرفشویی روی لکه بریزید و سپس با یک دستمال روی آن به صورت آرام آرام و ضربه ای بکشید.

کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی و لکه زدایی از فرش با قیمت مناسب و بهترین مواد شستشو می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید. نحوه پاک کردن لکه روغن از روی فرش یکی از مقالات مفید سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

نحوه پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش
پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

روش های پاک کردن لکه های مختلف از روی فرش

سپردن فرش به قالیشویی

یکی از روش های پاک کردن انواع لکه ها مثل هندوانه از روی فرش سپردن فرش به قالیشویی است که کار شما را بسیار راحت تر می کند؛ زیرا در قالیشویی ها با به کارگیری به روزترین متدهای شستشو، انواع لکه های سختی که روی فرش و قالی شما است را بدون آسیب زدن به تاروپود فرش و از بین بردن بافت آن، تمیز می کنند. قالیشویی هشتگرد یکی از بهترین قالیشویی هایی است که می تواند در این زمینه به کمک شما بیاید.

پاک کردن لکه های حاصل از چای و قهوه

به سرعت چای یا قهوه ریخته شده را جمع کنید و سپس روی قسمت لک شده را با پارچه ای نخی بسابید. بعد از آن می توانید برای از بین بردن کامل لکه، پارچه ای تمیز که آغشته به آب و سرکه سفید است را به همراه کف مناسب روی لکه بکشید تا دیگر اثری از آن باقی نماند. یک روش دیگر این است که کمی ماست روی لکه حاصل از ریخته شدن چای یا قهوه بریزید و سپس با دستمال به آن ضربه بزنید تا لکه کامل از بین برود. روشی که در بالا برای شما توضیح دادیم فقط برای پاک کردن چای و قهوه است و برای مایعات دیگر نیست. به عنوان مثال برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش از روش دیگری باید استفاده کرد که در ادامه برای شما توضیح می دهیم.

قالیشویی در کوهسار زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی با قیمت مناسب می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در کوهسار با کارخانه قالیشویی هشتگرد در تماس باشید. از بین بردن کپک فرش از خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. جهت دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

روش پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش
روش پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش

پاک کردن لکه حاصل از ریخته شدن بستنی

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند در این زمینه برای شما بیفتد ریختن بستنی بر روی فرش است چرا که بستنی به سرعت آب شده و جذب الیاف می شود. لکه های حاصل از ریخته شدن بستنی علاوه برا آن که باعث تغییر رنگ فرش می شود، حالت چسبناکی هم نیز روی سطح فرش به وجود می آورد. اما برخلاف تصورتان باید بدانید که پاک کردن لکه بستنی از روی فرش کار سخت و غیر ممکنی نیست فقط نیاز به یک سری دانسته ها دارد.

  • روش اول: در ابتدا لکه ریخته شده روی فرش را با استفاده از قاشق جمع آوری می کنید. البته باید این کار را با فشار کمی انجام دهید تا باعث جذب بیشتر بستنی نشوید. به کمک یک دستمال تمیز و آب یا آب گاز دار باقی مانده لکه بستنی را از روی سطح فرش پاک میکنید. در مرحله آخر به کمک دستمال خشک و تمیز قسمت مورد نظر را خشک می کنید.
  • روش دوم: ممکن است لکه حاصل از ریخته شدن بستنی روی فرش شما با روش بالا پاک نشود. در این زمان می توانید از محلولی ترکیب از نصف قاشق غذاخوری آمونیاک با یک فنجان آب درست کنید و به همراه یک اسفنج اقدام به تمیز کردن لکه کنید و سپس قسمت لک شده را با آب شستشو دهید و بعد خشک کنید. نکته ای که باید به شما بگویم این است که در طی انجام مراحل پاک کردن لکه بستنی از روی فرش، تحت هیچ شرایطی از آب گرم و داغ استفاده نکنید؛ زیرا باعث مقاوم تر شدن لکه می شود.

برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در کمالشهر می باشد. پاک کردن لکه مداد شمعی از روی فرش از مقالات جدید و مفید سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

ما در این مقاله در ابتدا تاریخچه کوتاهی از فرش را برای شما ارائه دادیم و سپس به موضوع پاک کردن انواع لکه ها مثل پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش و انواع روش های لکه از روی فرش پرداختیم که مناسب ترین راه و بهترین راه سپردن فرش به قالیشویی است؛ چرا که در این کار تخصص دارند. برای مثال شما اگر بخواهید روشی که ما برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش گفته ایم را امتحان کنید، ممکن است باعث پخش تر شدن لکه شود. پس بهتر از این کار را به افرادی که تخصص دارند بسپارید تا فرش و قالی های شما خراب نشود. از همرا هی شما بسیار سپاسگزاریم.

چگونه لکه هندوانه از روی فرش را پاک کنیم؟

در این مقاله از سایت قالیشویی هشتگرد به بررسی روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش می پردازیم با ما همراه باشید.

اولین قدم برای پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش چیست؟

خیلی سریع، قبل از نفوذ آب هندوانه به فرش با کمک یک قاشق آن را از روی سطح فرش جمع می کنید. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله را دنبال کنید.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها