You are currently viewing نظافت و نگهداری از فرش

نظافت و نگهداری از فرش

نحوه نظافت و نگهداری از فرش

بسیاری از خانم ها به روش های سنتی و استریل برای شستن فرشهای خانه خود عادت کرده اند که به هیچ وجه نتایج قابل قبولی در شستشوی فرش بدست نمیآورند. به طوری که بدون تمیز کردن خوب فرش برای آن وقت، تلاش و پول گزاف زیادی را هدر می دهند. حالا ما در این مقاله سعی کردیم که نکاتی را در مورد نظافت و نگهداری از فرش بدون شستن آنها با کمترین هزینه روبرو میشوند را برای شما آورده ایم.

تمیز کردن فرش با مواد شوینده

 • شما می توانید با مایع های ظرفشویی لکه های سخت فرشهای کثیف را به روشهای آسان و بسیار ساده، سریع خلاص شوید. برای به دست آوردن نتایج عالی باید مراحل زیر را دنبال کنید:
 •  دو ظرف خالی اسپری دار را آماده کنید، سپس یکی از آنها را با اضافه کردن یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و از آب گرم  پر کنید و بطری دیگر بدون هیچگونه افزودنی با آب سرد پر کنید.
 • مقدار مناسب محلول تمیز کردن روی یک تکه پارچه جذب آب اسپری کنید. سپس پارچه روی محلی که لکه قرار دارد مالیده شود و این کار به این صورت انجام می شود که فرش خیس نشود.
 •  پارچه را روی ناحیه لکه دار قرار دهید تا کاملاً لکه را جذب کند. بنابراین لکه مستقیم از فرش به پارچه منتقل می شود.
 • یک تکه دیگر پارچه را با آب سرد اسپری کنیم تا باقی مانده مایع تمیز کننده بر روی فرش را از بین ببریم.
 • برای خلاص شدن از بقیه کثیفی ها از دستمال کاغذی به عنوان تمیز کننده استفاده کنید تا فرش پوسیده نشود.

قالیشویی در سهیلیه زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در سهیلیه با ما در تماس باشید.

نکات مهم برای نظافت و نگهداری فرش

 مطمئناً فرش ها یکی از رایج ترین هلدینگ ها یا نمایه درونی یک خانه است که دائماً کثیف میشود، به دلایل مختلفی که مهمترین آنها ریزش غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد است که تأثیر بسیار بدی بر نمای کلی فرش می گذارد. همچنین فرش ها مستقیماً از راه رفتن روی کفش های کثیف تحت تأثیر قرار می گیرند.برای تمیز نگه داشتن فرش ها و گویی تازه بودن آنها ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 •  تمیز کردن مداوم فرشها با جاروبرقی را برای از بین بردن گرد و غبار موجود در فرش.
 •  اگر فرش شما در معرض ریزش برخی غذاها یا نوشیدنی ها باشد تمیز کردن آن بسیار دشوار میباشد.
 •  اطمینان حاصل کنید که برای قرار دادن کفش ، مکانی خاص به دور فرش اختصاص دهید.
 •  فرش ها باید برای مدت کوتاهی در معرض نور آفتاب قرار بگیرند. تا با این کار آنها را از باکتری یا پوسیدگی در امان نگه دارد.
 •  روش شستشو را با غوطه ور کردن آب تکرار نکنید تا رنگ فرش در اثر پژمرده شدن آسیب نبیند. یا به لایه بیرونی پشم آسیب نرساند، خصوصاً اگر فرش از نوع دست ساز باشد.
 •  هنگام نگهداری فرش باید مراقب باشید که به خوبی رول نشود و تاشو نشود  و اطمینان حاصل کنید که محل نگهداری به دور از نور خورشید نباشد.

یکی از مهمترین قدم هایی که باید هنگام شستن فرشها بطور عمده حفظ شود عطرپاشی بر روی فرشها است. برای تمیز کردن فرش بدون شستشو باید مقداری آب در آن استفاده شود. حتی اگر کمتر باشد و آن را برای مدت کوتاهی بگذارید تا خشک شود.

قالیشویی هشتگرد hashtgerdcarpet.com با کادری مجرب و با تضمین بهترین کیفیت آماده ارائه خدمات شستشوی انواع فرش و موکت یه شما عزیزان می باشد. قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات تخصصی قالیشویی در هشتگرد، قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات می باشد. با ما در تماس باشید.

مواد طبیعی موثر در نظافت و تمیزی فرش

سرکه

سرکه یکی از بی خطرترین و مؤثرترین مواد طبیعی در تمیز کردن فرش ها است و هیچ گونه عوارض جانبی و خطری برای فرش ها ندارد ، اما کاملاً آن را از آسیب محافظت می کند. فرش با استفاده از یک بطری اسپریبا سرکه تمیز میتوانید تمیز کنید، به طوری که حدود ده فنجان آب گرم در آن قرار داده می شود ، سپس یک فنجان سرکه به آن اضافه می شود و سپس کاملاً بر روی قسمت های کثیف فرش پاشیده شود ، سپس ده دقیقه صبر کنید و سپس با یک تکه پشم یا پارچه به خوبی منطقه را پاک کنید. پارچه پنبه یا برس  تأثیر بسیار مثبتی در از بین بردن بوی بد فرشها در هنگام کثیف بودن آنها دارد زیرا باکتری ها را از بین می برد و از رشد آنها جلوگیری می کند.

جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده شیمیایی بسیار بی خطر است  از طریق آن میتوانید سخت ترین لکه ها از روی فرش را پاک کنید، به این ترتیب که مقدار مناسبی از آنها روی محل لکه ها قرار بدید و سپس کمی آب گرم را روی آن می ریزیم و به مدت کمتری از نیم ساعت صبر میکنیم و بعد از آن به آرامی با جاروبرقی منطقه را پاک میکنیم سپس به خوبی اون قسمت را با آب پاک میکنیم و سپس مدتی فرش را برای خشک شدن در هوا آزاد یا خورشید میگذاریم.

قالیشویی در تهراندشت یکی از شعب کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در تهراندشت با ما تماس بگیرید.

آمونیاک

 آمونیاک یکی از مؤثرترین مواد در از بین بردن سخت ترین لکه ها است ، اما در هنگام استفاده و خواندن دستورالعمل استفاده روی بسته بندی از خارج باید مراقب باشید تا کسی صدمه نبیند ، به طوری که مقدار مناسبی از آن در محل کثیفی قرار بدید و با آب منطق کثیف شده را بشویید. سپس با یک تکه پارچه مرطوب شده با مقداری آب و سرکه اون منطقه کثیف شده را بسابید سپس بگذارید خشک شود.

روش های ایمن و آسان بسیاری برای تمیز کردن فرش ها بدون شستشو وجود دارد . یکی از مهمترین این روشها شستشوی فرش و از بین بردن سخت ترین لکه ها با آب گازدار است و برای به دست آوردن نتایج عالی باید مراحل  زیر را دنبال کنید:

 •  قسمتی از فرش را که کثیف شده است باید به سرعت تخلیه شود. تا از رسیدن کثیفی به انتهای آن جلوگیری شود.
 • مراقب باشید به سرعت تمیز شود. به خصوص اگر لکه مخصوص نوشیدنی یا هر نوع مایعات دیگر باشد. تا هیچ باکتری مضر یا لایه‌ای از قالب در فزش ایجاد نشود. که بوی بسیار ناخوشایندی را در خود به جای می گذارد.
 • مقدار کمی سودا برای محلی سازی لکه ها اعمال می شود.
 • برای اطمینان از از بین بردن کامل لکه ناحیه آسیب دیده کاملاً باید با پارچه مالیده شود.

قالیشویی در کوهسار، قالیشویی در تهراندشت، قالیشویی در چهارباغ ارائه دهنده انواع خدمات شستشوی فرش با بهترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و کادری تخصصی می باشد.

نحوه نظافت و نگهداری از فرش
نظافت و نگهداری از فرش

نحوه تمیز کردن فرش ها با اتو لباس

 من برای خلاص شدن از شر لکه های دشوار بر روی فرش، راه حل سریع، متمایز و غیر متعارف به شما پیشنهاد می کنم. خلاص شدن از شر آنها برای ما غیرممکن است. برای اینکه کار یک دستگاه اتو لباس کافی میباشد که در تمام خانه های ما وجود دارد. بنابراین ما بدون آن این کار را نمی توانیم انجام دهیم. برای به دست آوردن این کار باید موارد زیر را رعایت کنیم:

 •  اول از همه  فرش باید کاملاً با جارو برقی تمیز شود تا همه گرد و غبارهای داخل به آن از بین بروند.
 •  تهیه یک محلول نظافت خانگی که یک فنجان سرکه و چهار فنجان آب ولرم است.
 •  یک تکه پارچه با این محلول آماده شده و به خوبی مرطوب شود و سپس در محلی که لکه ها قرار دارند قرار داده می شود.
 •  اتو لباس روی پارچه مرطوب شده در محل کثیفی قرار بدید تا به عنوان مکش لکه ای با دما عمل کند.
 •  اطمینان حاصل کنید که آهن از طریق پارچه کار می کند  و نه مستقیماً بر روی فرش.
 •  دستگاه اتو به خوبی روی پارچه حرکت دهید تا لکه کاملاً برداشته شود.
 •  اگر لکه به طور دائمی برداشته شد بلافاصله استفاده از اتو را متوقف کنید .

برای دریافت خدمات قالیشویی در پل کردان با کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در پل کردان تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی هشتگرد در منطقه پل کردان خدمات رسانی دارد.

تمیز کردن و نظافت فرش با ذرتوشیر

یک روش بسیار ایمن و غیر متعارف برای از بین بردن سخت ترین لکه ها از فرش استفاده از مخلوط شیر و  ذرت است که بطور خاص برای لکه های مانند لکه های ناشی از ریختن جوهر استفاده می شود که همین لکه ها ظاهر فرش ها را بسیار زشت میکندشما میتوانید برای  از بین بردن لکه ناشی از ریختن جوهر بر روی فرش مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تهیه یک کاسه کوچک و قرار دادن مقدار مناسب شیر و ذرت.
 • این مقدار را خوب مخلوط کنید تا خمیر شود.
 • خمیر را روی نقطه ای قرار دهید که جوهر بر روی آن ریخته باشد.
 • برای پاک کردن لکه از یک برس استفاده کنیم تا لایه پشم فرش را با خمیر از بین ببریم.
 • این روش بیشتر برای از بین بردن لکه های جوهر سخت است.

ساده ترین راه برای تمیز کردن فرش ها بدون نیاز به شستن از دیگر مقالات مفید و کاربردی سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که می توانید این مقاله مرتبط را نیز مطالعه کنید.

تمیز کردن فرش از لکه ها

فرش یکی از مهمترین قطعات دکوراسیون است که بیشتر خانم های خانه از آن مراقبت می کنند. زیرا چیزی از جاذبه و ظرافت را به خانه شما اضافه می کند. همچنین تاریخچه معطر و بی نظیری که در کتیبه های خود نهفته است که به ویژه کشو ما را مشخص می کند. پاکیزگی فرش یک نوع طراوات و پاک بودن شما را در مقابل مهمانان و بازدید کنندگان است.

بسیاری از مادران ازتمیز کردن فرش از لکه هایی که حذف آنها مشکل است و ناشی از ریزش برخی از غذاهای گرم یا سرد یا نوشیدنی ها هستند ، رنج می برند .با کمترین هزینه و با مواد ساده که می توان تهیه کرد تا در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. در اینجا بسیاری از راه حل های آسان، ساده و بسیار مؤثر برای بسیاری از مشکلاتی که هنگام تمیز کردن فرش از لکه های دشوار برای شما رخ میدهد وجود دارد.ما تجربه واقعی را به شما توصیه می کنیم و پشیمان نخواهید شد بلکه این روش ها را در اختیار همه عزیزان و نزدیکان قرار می دهید.

برای دریافت خدمات قالیشویی در چهارباغ با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات قالیشویی در چهارباغ می باشد.

نحوه تمیز کردن فرش از لکه های روغن

لکه های روغنی یکی از لکه های دشوار است که زنان خانه دار در مورد چگونگی از بین بردن آنها به صورت صحیح با مشکل روبرو هستند بسیاری از پودرهایی که در بازار به فروش می رسند وجود دارد و به عنوان از بین بردن لکه های روغنی در بازار عرضه می شود اما با استفاده از این مواد لکه ها رو از بین نمیبریم و مشکل از بین بردن این لکه است ، اکنون ما برای شما توضیح خواهم داد چند مرحله برای از بین بردن لکه های روغنی از فرش ها به روشی آسان ، ساده ، اثبات شده ، بسیار ایمن و بدون هیچ گونه خسارت برای شما وجود دارد.

جوش شیرین

جوش شیرین یکی از ارزان ترین روش هایی است که برای از بین بردن لکه های روغنی بر روی فرش استفاده می شود برای از بین بردن لکه های روغنی با جوش شیرین باید مراحل زیر را دنبال کنند:

 • جوش شیرین دارای خاصیت جذب کننده است. به طوری که مقدار مناسب جوش شیرین روی ناحیه آسیب دیده قرار بریزید.
 • این لایه را با یک برس قدیمی کاملاً مالش دهید. مطمئن شوید که این فرایند جوش شیرین را به کف فرش وصل می کند تا اینکه کاملاً جذب شود.
 • برای از بین بردن کامل لکه روغن با در نظر گرفتن اندازه لکه با برس، اطمینان حاصل کنید که تمام فشارها با استفاده از فرآیند مسواک زدن تحت فشار قرار می گیرند.
 • جوش شیرین را بعد از مالیدن حداقل بیست دقیقه روی لکه روغن بگذارید تا زمانی که لکه کاملاً جذب شود.
 • پس از گذشت دوره جذب، جوش شیرین با جاروبرقی جارو کنید.

شستشوی مبل، شستشوی موکت با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت شستشو را به ما بسپارید و از دیدن نتیجه لذت ببرید با ما همراه باشید.

کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در افشاریه می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در افشاریه با ما در تماس باشید.

نظافت فرش
نظافت فرش

الکل

الکل یک ماده کاملاً ایمن است که برای از بین بردن لکه ها بخصوص از فرش استفاده می شود و الکل به دلیل از بین بردن لکه های سخت روغن بسیار مشهور است. یکی از خاصیت های مهم الکل این است که لکه ها رو از ریشه به طور کامل از بین میبرد، اگر در مورد لک های روغنی موجود در فرش ها مشکلی دارید، باید از الکل برای از بین بردن آنها استفاده کنید.

 • یک حوله را روی لکه روغن قرار دهید تا مایعات باقیمانده جذب شوند.
 • در این حالت توصیه می کنیم فرش ها را مالش ندهید تا لکه بزرگ نشود و روی بقایای فرش پخش شود.
 • تهیه یک تکه پارچه ترجیحاً پارچه سفید.
 • الکل مولکولهای روغن را از مقدار جامد آنها جدا می کند.
 • این عمل با ریختن مقادیر زیادی الکل بر روی لکه های روغن انجام می شود و با تمام توان مالش دهید تا از لکه روغن کاملاً از فرش جدا شود .
 • پس از آن از پارچه دیگری مانند حوله برای از بین بردن الکل از فرش استفاده کنید.
 • با استفاده از جاروبرقی برای از بین بردن لایه های باقیمانده روغن و الکل با مکش لایه های پشم فرش استفاده کنید.

مبل شویی در محل، رفع سوختگی فرش، شستشوی فرش با مواد نانو، رفوگری فرش از خدمات تخصصی قالیشویی هشتگرد می باشد. شما مشتریان عزیز می توانید با مجموعه هشتگرد در ارتباط باشید.

رفع لکه چای از روی فرش

نمک

یکی از ایمن ترین راه ها برای از بین بردن لکه ها از فرش استفاده از نمک سفره است ، زیرا یکی از کم هزینه ترین و سریع ترین نتایج را به شما میدهد، به این ترتیب که محل لکه چای با یک تکه پارچه مالیده می شود ، سپس مقدار مناسبی نمک سفره در محل لکه چای قرار بدید و بگذارید برای مدت زمان کمتر از ربع ساعت بماند، پس از آن قالیچه را کاملاً با آب و مقداری مایع ظرفشویی یا صابون بشویید و در آخر فرش را بگذارید تا خشک شود.

سرکه

سرکه یکی از موادی است که از طریق آن میتوان لکه های ناشی از ریختن چای استفاده کنیم. به این ترتیب که یک قطعه پارچه ای که بر روی آن سرکه ریخته شود بر روی محل لکه قرار بدیم. یک تکه دیگر پارچه تهیه کنیم تا بتوانید قسمت لکه را با سرکه مالش دهید.مطمئن باشید این مرحله را تا زمانی که لکه به طور کامل از فرش خارج شود تکرار کنید. سپس فرش را بگذارید تا در هوا خشک شود.

صابون

صابون حاوی یک ترکیب شیمیایی خاص است که لکه ها را از بین می برد. به خصوص چای که به لایه های پشم فرش وصل شده است. برای این کار باید ناحیه آسیب دیده با یک پارچه خشک بر روی ناحیه کثیف شده مالیده شود. پس از آن دوباره با پارچه مرطوب شده با آب ناحیه کثیف شده مالیده می شود. تا پس از آن مایع کاملاً از آن خارج شود. پس از آن پارچه مرطوب شده صابون را به آن بزنیم بر روی ناحیه کثیف بمالیم تا زمانی که مطمئن شویم لکه به طور کامل برداشته نشده است.

قالیشویی در لشگرآباد، قالیشویی در پل کردان، از شعبه های جدید مجموعه قالیشویی هشتگرد می باشند. برای دریافت مشاوره و لیست قیمت خدمات با ما در تماس باشید.

آمونیاک

یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن لکه های چای از فرش ها استفاده از آمونیاک است. اول مقدار مناسبی آمونیاک در محل لکه قرار بریزیم آنرا با چند دقیقه بر روی محل بگذاریم. سپس آمونیاک را با یک تکه پارچه مرطوب شده با آب و صابون پاک کنیم. در آخر این مخلوط را کاملاً از روی فرش خارج کنیم.

نحوه نگهداری از فرش
نحوه نظافت و نگهداری از فرش

علت بوی بد فرش پس از شستشو یکی از مقالات مفید سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

روش های شیمیایی برای از بین بردن لکه چای از روی فرش

اسید بوریک

اسید بوریک یکی از اسیدهای قوی است که در تمیز کردن فرش از لکه ها موثر است و در استفاده از این نوع مواد در داخل خانه و دور از کودکان باید مراقب باشید ، به طوری که این مخلوط در داخل خانه تهیه شود ، مقدار مناسب اسید بوریک با درصد آب مخلوط  شود. مانند خمیر آنرا درست کنیم آنگاه آن را روی محل کثیف شده قرار بدیم. مطمئن می شویم لکه را کاملاً با این مخلوط می پوشانیم. مدتی آن را بر روی قسمت کثیف شده بگذاریم تا کاملاً خشک شود. بعد با آب و صابون شسته محل را بشوییم و در هوای آزاد می گذارد تا خشک شود.

آب اکسیژن دار

ابتدا لکه چای را با یک حوله پاک کنیم تا مایعات به طور کامل از بین برود. ما مقدار آب اکسیژن دار را می آوریم و آن را به خوبی با مقدار کمی آب مخلوط می کنیم. سپس در محل آسیب دیده قرار می دهیم. سپس یک شب کامل می گذاریم و بعد با آب و صابون مالش محل مورد نظر را تمیز میکنیم.

قالیشویی در کمالشهر، قالیشویی در سهیلیه، قالیشویی در کردان، قالیشویی در افشاریه آماده خدمت رسانی با شما مشتریان عزیز در سریع ترین زمان با کادری مجرب می باشد.

نحوه نظافت و نگهداری از فرش به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از نحوه نظافت و نگهداری از فرش پیشنهاد می کنیم این مقاله از قالیشویی هشتگرد را مطالعه کنید.

مواد طبیعی موثر در نظافت و تمیزی فرش چیست؟

سرکه، جوش شیرین، آمونیاک و… برای خواندن سایر موارد با این مقاله از قالیشویی در هشتگرد همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها