You are currently viewing رفو کردن فرش
رفو کردن فرش - رفوی فرش

رفو کردن فرش

رفو کردن فرش ماشینی و دستبافت

فرش یکی از بهترین زیراندازهای بسیار ارزشمند است که ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد. به طور کلی فرش ها نه تنها کفپوش خانه را پوشش می دهند، بلکه جنبه تزئینی نیز داشته و برای افزایش زیبایی دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. فرش ها همواره در معرض اصطکاک قرار دارند و هر چقدر هم که از آن ها به خوبی مراقبت شود، باز هم امکان آسیب دیدن آن ها وجود دارد. در برخی موارد یک آسیب جزئی و کوچک بزرگ می شود و به طور کلی فرش را غیرقابل استفاده می کند.در این صورت رفوی فرش چاره کار است.

بنابراین برخی از قالیشویی ها خدماتی را تحت عنوان رفو کردن فرش به مشتریان خود ارائه می دهند. رفوی فرش نواقص و ایرادات فرش را ترمیم کرده و از بروز آسیبات بیشتر جلوگیری می کند. ولی رفو خود دارای اصول و روش هایی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. شما می توانید رفوی فرش را با اطمینان کامل به قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد بسپارید.

علت رفو کردن فرش

با توجه به تاکید بسیار بر روی رفو فرش شاید از خود این سوال را بپرسید که رفو کردن فرش چه اهمیت دارد؟ دلیل این همه تاکید چیست؟ رفو ترفندی است که توسط آن آسیب های وارده به الیاف فرش از بین می رود. گاهی ممکن است که مواردی از جمله سوختگی فرش نمای فرش را تغییر بدهد و تار و پود فرش را تحت تاثیر قرار دهد. فرش ها نفیس هستند و ارزش قیمتی بسیار بالایی دارند به همین دلیل نمی توان پس از هر آسیبی آن ها را تعویض کرد.

اهمیت رفوی فرش در این زمان خود را نشان می دهد. نحوه رفو فرش ماشینی و دستبافت تکنیکی است که نیاز به مهارت و تجهیزات زیادی دارد. این کار باید با ظرافت بالایی صورت گیرد تا عمر فرش افزایش یابد. در غیر این صورت کیفیت فرش کاهش می یابد و پس از مدتی شما مجبور به تعویض فرش خواهید شد. قالیشویی در کوهسار زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات رفو کردن فرش با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد.

خدمات رفو کردن فرش
رفو کردن فرش

ابزار مناسب برای رفو کردن فرش

برای انجام هر کاری نیاز به ابزار و لوازم مخصوص به خود می باشد. بنابراین بدون وجود ابزار و لوازم شما قادر به انجام رفوی فرش نخواهید بود. رفو کردن فرش ابزار متعددی نیاز دارد و هر ایرادی به روش خاص خود برطرف خواهد شد. قالیشویی هشتگرد دارای ابزار و لوازم مورد نیاز برای رفوی فرش است. و می تواند با ظرافت بسیار بالا تمامی نواقص و مشکلات فرش را از بین ببرد. و بخش های دارای مشکل را ترمیم کند. از جمله لوازم مورد نیاز برای رفوی فرش می توان به قلاب، چاقو، سوزن، کیله برس قالی، دار رفوگری، شانه رفوگری، قیچی های مختلف جهت ترمیم و پرداخت، دم باریک یا انبردست جهت بیرون کشیدن نخ، موم، گاز انبر، میخ کش، درفش، نوار چرمی، تخته شیب دار و … اشاره کرد.

رفو کردن فرش در منزل

برخی از ایرادات فرش سطحی است و نیازی نیست برای انجام آن به قالیشویی مراجعه کنید. اولین مرحله رفوی فرش در منزل آماده سازی است. محل آسیب دیده باید بر اساس رنگ قالی و نخ های موجود بر روی آن ترمیم گردد. هنر و ظرافت در انجام این کار اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از فرش ها قدیمی هستند و دستکاری زیاد می تواند استحکام فرش را از بین ببرد. بر این اساس توصیه می کنیم در صورتی که تخصصی در زمینه رفوی فرش ندارید بهتر است که رفو کردن فرش را به قالیشویی هشتگرد بسپارید. در صورت نیاز به خدمات رفوکردن فرش در منزل با قالیشویی در کمالشهر زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد تماس بگیرید.

رفوی لبه های فرش ساییده

ریشه های فرش یکی از بخش هایی است که بیشتر در معرض ساییدگی قرار دارد. در صورتی که به لبه های فرش رسیدگی نکنید به مرور فرش از لبه ها دچار پوسیدگی می شود و این پوسیدگی به مرکز فرش می رسد. بنابراین بهتر است که بخش های پوسیده را جدا کرده و از افزایش عمق پوسیدگی جلوگیری کنید. برای این کار با استفاده از قیچی های مخصوص از پشت فرش بخش های پوسیده را برش بزنید. در نهایت شیرازه و یا ریشه را به فرش بدوزید.

رفو کردن فرش پاره شده

گاهی این امکان وجود دارد که فرش شما بر اثر بی احتیاطی از قسمت وسط و یا سایر قسمت ها دچار پارگی شود. برای ترمیم این مشکل را با استفاده از سوزن فرش بافی به صورت پس و پیش بدوزیم. این کار باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود و رنگ آن دقیقا با رنگ فرش هماهنگ باشد. در انتها نیز باید دست خود را بر روی بخش های دوخته شده بکشید تا برآمدگی های آن از بین رفته و کاملا صاف شود. پس از پایان تمامی مراحل از پشت شیرازه را بر روی قسمت آسیب دیده بدوزید. قالیشویی در سهیلیه از شعب کارخانه قالیشویی هشتگرد برای دریافت خدمات رفو فرش پاره شده می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

رفو کردن فرش سوخته

ایجاد سوختگی فرش یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در هر خانه ای ممکن است پیش بیاید. نحوه ترمیم این فروش ها به میزان عمق سوختگی و جنس فرش شما بستگی دارد. در صورتی که فرش حرارتی جزئی دیده باشد یعنی پرزهای آن ها حالتی خوابیده به خود گرفته باشد، با استفاده از تکه های یخ می توان مجدد فرش را به حالت اولیه خود بازگرداند. در انتها نیز برای این که نتیجه این رفو طبیعی به نظر برسد باید بر روی آن برس بکشید تا تمامی پرزهای سوخته فرش از بین برود. البته سوختگی انواع مختلفی دارد که برای انجام هر کدام باید روش های مختلفی را امتحان کرد. به عنوان مثال رفو کردن فرش سوخته شده با زغال با فرش سوخته شده با اتو متفاوت است.

رفوی فرش - رفو کردن فرش - ترمیم پارگی فرش
رفوی فرش – رفو کردن فرش – ترمیم پارگی فرش

رفو کردن فرش در قالیشویی هشتگرد

رفو کردن فرش هنری است که به راحتی نمی توان آن را انجام داد. این کار نیاز به مهارت و ابزار و لوازم مخصوصی دارد. عدم مهارت و تخصص در رفوی فرش نه تنها ایرادات فرش را از بین نمی برد، بلکه باعث وارد شدن آسیب جدی تر و بیشتری به فروش خواهد شد. قالیشویی هشتگرد دارای خدمات تضمینی است و با بهره گیری از دانش و تخصص خود به بهترین شکل ممکن فرش را رفو کرده و ایرادات آن را رفع خواهد کرد. قالیشویی هشتگرد فرش های شما را درب منزل تحویل می گیرد و پس از ترمیم اصولی، آن را درب خانه تحویل می دهد. در صورتی که فرش شما به هر دلیلی آسیب دیده است، تنها کافیست از طریق شماره های درج شده در سایت با قالیشویی هشتگرد تماس بگیرید. جهت دریافت خدمات از بین بردن کپک فرش با کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی برای دریافت خدمات از بین بردن کپک و رفو فرش تماس بگیرید.

رفو کردن فرش

ممکن است با چند سال استفاده از فرش و شستشوی آن، قسمت هایی از فرش دچار پوسیدگی و پارگی شود.( که البته این زمان با شستشوی اشتباه می تواند به مدت کمتری تبدیل شود و در یک یا دو بار شستشو فرش دچار پارگی شود.) که در اینصورت نیاز به ترمیم کردن فرش می باشد. رفو کردن فرش کاری تخصصی و اصولی می باشد و نیازمند تجربه است. اگر کار رفوی فرش با دقت کافی انجام شود، کمترین نشانه ای از رفو مشخص نمی شود. قالیشویی هشتگرد انواع خدمات ترمیم پارگی و شستشوی فرش را به شما ارائه می دهد. رفع سوختگی فرش از دیگر خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات رفو و رفع سوختگی فرش با ما در تماس باشید.

انجام کار رفو و ترمیم، نیازمند هنر و مهارت خاصی می باشد. انجام رفو باید حتما توسط یم فرد مجرب انجام شود تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. برای انجام این کار ابتدا لازم است فرش را کاملا تمیز بشویید و تمیز کنید. در حین انجام کار رفو باید تمرکز کافی داشت و در مکانی با نور مناسب و فاضیی آرام این کار را انجام داد. محل قرارگیری فرش و نسلط به فرش نیز بسیار مهم است. انجام رفوی فرش نیازمند ابزار و وسایلی مانند سوزن، نخ لنین، انگشتانه و قیچی می باشد. البته لازم به ذکر است که این وسایل تنها برای رفوی قسمتهای جزیی به کار می رود. برای رفوی پارگی در سایز بزرگ ابزار بیشتری مانند شیرازه، قلاب استیل و … می باشد.

برای خدمات رفو کردن فرش به کجا مراجعه کنیم؟

کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات رفو کردن فرش با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد.

در چه شرایطی فرش نیاز به رفو کردن دارد؟

در صورت ایجاد پارگی٬ سوختن٬ ساییدگی و … هر چیزی که باعث ایجاد مشکلی در فرش شده باشد می تواند با رفوی فرش ترمیم شود. برای دریافت خدمات رفو کردن فرش با قالیشویی در هشتگرد تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها