You are currently viewing پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

نحوه پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

موضوعی که امروز می ‌خواهیم در رابطه با آن صحبت کنیم، پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش است. اگر شما در خانه کودک خردسال دارید، ممکن است چنین اتفاقی برایتان پیش بیاید. پس در این مواقع اصلا نگران نشوید؛ زیرا ما در این مقاله می‌خواهیم راهکارهایی را به شما ارائه دهیم تا به راحتی بتوانید این لکه‌ها را پاک کنید.

چگونه لکه مداد شمعی و ماژیک را از روی فرش پاک کنیم

معمولاً پیشگیری بهتر از درمان است!! برای افرادی که با این قبیل مشکلات مواجه می‌شوند توصیه می‌کنیم تا هنگام بازی کودکان با مداد شمعی ماژیک و کاغذ، یک پارچه روی فرش پهن کنید تا لکه بر روی فرش ایجاد نشود. اما در صورتی که این اتفاق افتاد، شما می‌توانید برای پاک کردن لکه‌ها هم در خانه اقدام کنید و هم فرش را به مراکز قالیشویی بسپارید. در رابطه با نحوه پاکسازی لکه‌ها در هر دو مورد توضیحاتی را خدمت شما ارائه می‌دهیم. جهت دریافت خدمات قالیشویی در کوهسار با کارخانه قالیشویی هشتگرد در تماس باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد در منطقه کوهسار خدمات رسانی دارد.

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش در قالیشویی

مراکز قالیشویی معمولاً در چنین مواقعی از پروکسید هیدروژن استفاده می. کنند. این ماده طرز استفاده خاصی دارد و در صورت تخصص نداشتن می‌تواند به فرد صدمه بزند. به همین دلیل استفاده از آن در منزل توصیه نمی‌شود. در مراکز قالیشویی این ماده را با آب مخلوط کرده و بر روی لکه مداد شمعی و ماژیک می‌کشند و به کمک کارشناسان متخصص و تجهیزاتی که در اختیار دارند، به گونه‌ای که به بافت فرش هیچ آسیبی وارد نشود، آن را تمیز می‌کنند.

روش های تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش در منزل

در خانه نیز می‌توانید به کمک روش‌ها و مواد زیر لکه‌های ماژیک و مداد شمعی را از روی فرش خود پاک کنید:

روش های پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش
پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک با الکل

می تواند کمک کننده خوبی در این زمینه به شما باشد. برای انجام این کار مقداری از الکل را به پنبه ای بزنید و روی محل مورد نظر بگذارید، بعد از چند دقیقه پنبه را برداریم در صورتی که همچنان لکه باقی مانده بود، این کار را در فواصل زمانی مرتب تکرار نمایید. نکته مهم اینجاست که نباید به هیچ وجه پنبه را روی لکه بکشید؛ زیرا ممکن است سبب پخش شدن بیشتر آن شود. بعد از اینکه لکه از بین رفت و در نهایت با یک دستمال تمیز محل مورد نظر را پاک کنید. کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با ما تماس بگیرید.

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک با سرکه سفید

یکی دیگر از موادی است که معمولاً برای پاک کردن لکه‌ها کاربرد فراوانی دارد. در صورتی که الکل در دسترستان نبود، از سرکه سفید استفاده کنید. مقداری از آن را با آب ترکیب نموده و به کمک اسفند یا پنبه بر روی لکه بگذارید. در صورت پاک نشدن لکه این کار را تکرار کنید. در اینجا نیز دقت کنید که پنبه یا اسفنج را بر روی لکه نمالید تا سبب پخش شدن آن نشود.

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک با جوش شیرین

یکی دیگر از موادی است که برای پاک کردن انواع لکه‌های ماژیک و مداد شمعی به کار می ‌رود. می ‌توانید جوش شیرین را با سرکه سفید یا آبلیمو ترکیب کرده و پس از تمیز کردن منطقه مورد نظر، اجازه دهید تا خشک شده و سپس با جاروبرقی آن را تمیز کنید. برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی هشتگرد در تماس باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد در منطقه کمالشهر خدمات رسانی دارد.

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک با آبلیمو

برای پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک به کمک آبلیمو ابتدا توسط یک اسفنج مرطوب محل لکه را خیس کنید و سپس مقداری از آبلیمو روی آن بریزید و بعد از آن به کمک یک پارچه تمیز و خشک منطقه مورد نظر را پاک کنید و این عمل را آنقدر تکرار کنید تا لکه پاک شود.

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک با محلول آب و سفید کننده

در صورتی که رنگ فرش ما روشن است، بهتر است از این محلول برای پاک کردن لکه ماژیک و مداد شمعی استفاده کنیم. مقداری از آن را بر روی لکه مورد نظر برسید و با کمک یک مسواک و با احتیاط زیاد روی لکه بمالید. برای آب کشیدن فرش می ‌توانید یک لگن را زیر آن قرار داده و از بالا را شستشو دهید تا کاملا تمیز شود. قالیشویی در تهراندشت یکی از شعبه های کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در تهراندشت با ما تماس بگیرید.

پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک با استفاده از کرم اصلاح و شوینده‌های مخصوص

از جمله موادی که برای پاک کردن لکه ماژیک و مداد شمعی تاثیر دارد، کرم اصلاح و شوینده‌های مخصوص جوهر است. این مواد را نیز می ‌توانید بر روی این که گذاشته و با یک پارچه خشک پاک کنید.

نکات مهم حین پاکسازی لکه‌های مداد شمعی و ماژیک

اولین نکته‌ای که باید به آن دقت کنید سرعت عمل کار است. منظور ما این است که هر چقدر لکه به وجود آمده را زودتر پاک کنید، نه تنها کارتان راحت‌تر می ‌شود، بلکه زودتر از بین می رود. اما اگر زمان زیادی از ایجاد آن روی فرش بگذرد، علاوه بر اینکه ممکن است لکه تار و پود فرش نفوذ کند، کار پاک کردن آن نیز به سخت تر می ‌شود. قالیشویی در سهیلیه زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات قالیشویی و لکه زدایی فرش می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

دومین نکته این است که دقت داشته باشید به هیچ وجه دستمال خیس نکشید؛ زیرا سبب پخش شدن آن می ‌شود.

مورد بعدی برای پاک کردن لکه‌های مداد شمعی این است که ابتدا توسط یک وسیله تیز مثل چاقو آن را تمیز کنید و اثرات آن را از روی فرش جمع کنید یا می ‌توانید مقداری یخ گذاشته تا به حال تعلیق درآمده و سریع‌تر و راحت‌تر جذب شود و بعد از آن لکه موردنظر را به کمک موادی مانند الکل، سرکه سفید، شامپوفرش یا هر ماده‌ای که مورد نظرتان هست، پاک کنید. بعد از پاک کردن لکه دقت داشته باشید که حتماً آن را خشک کنید در صورتی که میزان لکه زیاد باشد، برای فرایند خشک کردن می ‌توانید فرش را به خورشید پهن کنید اما در غیر این صورت به کمک یک سشوار یا اتو نیز می ‌توانید فرآیند خشک کردن را نیز انجام دهید.

نحوه پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش
چگونه لکه مداد شمعی و ماژیک را از روی فرش پاک کنیم

تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک در قالیشویی هشتگرد

همانطور که گفتیم، ایجاد چنین لکه‌هایی روی فرش برای خانه‌هایی که کودکان خردسال دارند، وجود دارد. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد، می‌ توانید به کمک راهکارهایی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، لکه مورد نظر را پاک کنید. این لکه‌ها علاوه بر فرش ممکن است بر روی مبل، تختخواب، کاناپه، موکت و… نیز به وجود آمده باشد که در این شرایط نحوه پاک کردن آن مقداری سخت‌تر شده و شما می ‌توانید از خدمات مبل‌شویی و موکت‌شویی نیز استفاده کنید. نحوه پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش یکی از مقالات مفید دیگر سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

چگونه لکه مداد شمعی و ماژیک را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مقاله از سایت قالیشویی هشتگرد به برسی روش های پاک کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش پرداخته ایم با ما همراه باشید.

روش های تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش در منزل چیست؟

برای اطلاع از بهترین روش های تمیز کردن لکه مداد شمعی و ماژیک از روی فرش در منزل پیشنهاد می کنیم این مقاله را در سایت قالیشویی در هشتگرد مطالعه کنید.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها