You are currently viewing پاک کردن لکه انار با 3 روش ساده

پاک کردن لکه انار با 3 روش ساده

پاک کردن لکه انار از روی فرش

آیا بر روی فرش شما لکه انار افتاده است؟ آیا نمی دانید با چه روشی لکه انار را پاک کنید؟ اصلا نگران نباشید ما در این مقاله از سایت قالیشویی در هشتگرد پاک کردن لکه انار بر روی فرش را با ۳ روش ساده به شما آموزش می دهیم.

فرش هایی که دارای رنگ های روشن هستند، لکه ها را بیشتر نشان می دهند از این رو نیازمند مراقبت های بیشتری هستند، اما هر چقدر هم مراقب باشید گاهی امکان لکه گرفتن فرش ها وجود دارد. اگر بر روی فرش شما لکه ی انار افتاد دقت کنید که سرعت عمل شما در پاک شدن بهتر لکه انار نقش به سزایی دارد، و هر چقدر سریع تر به تمیز کردن این لکه ها اقدام کنید مطمئن باشید نتیجه ی بهتری را خواهید گرفت. در ادامه ی این مطلب ۳ روش ساده و کم هزینه برای از بین بردن لکه انار بر روی فرش را نام می بریم، و سپس نحوه کار و جزییات را با دقت بررسی می کنیم:

  • استفاده از جوش شیرین
  • استفاده از آب و سرکه
  • استفاده از آبلیمو

با ما همراه باشید تا نکات لازم برای پاک کردن لکه انار بر روی فرش را توسط هر یک از این روش ها برای شما بازگو کنیم. پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش از دیگر مقالات کاربردی و مهم سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله مفید را نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با روش های پاک کردن لکه هندوانه مطالعه کنید.

روش های پاک کردن لکه انار از روی فرش

هنگامی که متوجه لکه انار روی فرش شدید به سرعت مقدار کمی آب سرد بر روی قسمتی که لکه گرفته است بریزید، دقت کنید در حدی که قسمت مد نظر فقط مرطوب شود. در مرحله بعد با استفاده از یک اسفنج تمیز لکه را با حرکت رفت و برگشتی پاک کنید، و سپس با یک دستمال تمیز و ترجیحا سفید رنگ محل مورد نظر را خشک کنید.

دقت کنید در این مرحله می توانید از مقدار کمی مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی استفاده کنید، فقط مواظب باشید لکه را بیشتر پخش نکنید، اگر لکه انار به این روش از بین نرفت پس باید با استفاده از روش هایی که در بالا ذکر کردیم، به تمیز کردن فرش اقدام کنید. قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات مبل شویی در محل، رفع سوختگی فرش، شستشوی فرش با مواد نانو، رفوگری فرش، شستشوی مبل، شستشوی موکت با کمترین قیمت و کیفیت شستشوی بالا می باشد.

روش های پاک کردن لکه انار
روش های پاک کردن لکه انار

روش پاک کردن لکه انار از روی فرش با جوش شیرین

در این روش لازم است مقداری جوش شیرین را بر روی لکه انار بریزید، سپس با استفاده از یک فرچه نرم یا یک دستمال نسبتا زبر جوش شیرین را به آرامی بر روی لکه انار پخش کنید. در مرحله بعد با استفاده از یک حوله نمناک و با حرکات رفت و برگشتی، سعی کنید لکه انار را بر طرف کنید و در مرحله آخر با استفاده از یک دستمال تمیز، سطح فرش را کاملا خشک کنید.

برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی هشتگرد در تماس باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در کمالشهر با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد. این مجموعه به صورت تخصصی به شستشو و نظافت قالی و فرش می پردازد و به مردم منطقه و سایر مناطق مجاور، بهترین و بالاترین کیفیت خدمات قالیشویی را ارائه می‌دهد.

نحوه پاک کردن لکه انار از روی فرش با آب و سرکه

اگر لکه اناری که بر روی فرش شما ایجاد شده است، با استفاده از روش اول بر طرف نشد، لازم است از ترکیب سرکه سفید و آب استفاده کنید که در ادامه مراحل رفع لکه انار بر روی فرش توسط سرکه را به ترتیب نام می بریم:

  • خشک کردن لکه انار روی فرش با دستمال سفید و تمیز
  • استفاده از مخلوط مایع شوینده و آب و اسپری کردن بر روی لکه
  • خشک کردن محل مورد نظر که توسط مایع ظرفشویی و آب مرطوب شده است
  • ترکیب مقداری سرکه سفید و آب با هم
  • آغشته کردن دستمال تمیز و سفید رنگ به سرکه و تمیز کردن نهایی لکه ی انار

شما با انجام تمام این مراحل ذکر شده می توانید به راحتی لکه ی انار ایجاد شده بر روی فرش های خود را از بین ببرید. برای پاک کردن لکه انار روی فرش بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید، چرا که علاوه بر این که خود این سرکه رنگ ندارد و باعث انتقال رنگ به فرش نمی گردد، خاصیت تمیز کنندگی بیشتری هم دارد.

دقت کنید در مرحله پاک کردن لکه انار روی فرش، با استفاده از آبلیمو، سرکه سفید، جوش شیرین و یا هر ماده تمیز کننده دیگری، به صورت دورانی لکه را تمیز نکنید تا لکه بیشتر پخش نشود. حرکت دورانی باعث پخش شدن بیشتر لکه انار بر روی فرش می گردد، مخصوصا اگر فرش شما رنگ روشن باشد این پخش رنگ بیشتر نمایان می شود.

قالیشویی در سهیلیه زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در سهیلیه با کیفیت بالا می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در سهیلیه با کارخانه قالیشویی هشتگرد تماس بگیرید. قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات شستشوی انواع فرش ماشینی و دستباف٬‌ شستشوی موکت٬ شستشوی مبلمان در منزل می باشد.

روش پاک کردن لکه انار از روی فرش با آبلیمو

لکه انار یکی از لکه هایی است که اگر در تمیز کردن آن سرعت عمل به خرج ندهید و سریعا به تمیز کردن آن اقدام نکنید به یک لکه ماندگار تبدیل می شود. آبلیمو یکی از مواد خوراکی است که می توان گفت تقریبا در تمام خانه ها وجود دارد، از این رو برای پاک کردن لکه ی انار بر روی فرش هایتان استفاده از آبلیمو را توصیه می کنیم.

مزیت استفاده از آبلیمو برای پاک کردن لکه انار بر روی فرش، در دسترس بودن و تهیه آسان آن است، در ادامه نحوه استفاده از آبلیمو برای پاک کردن لکه انار را بازگو می کنیم. برای پاک کردن لکه انار با استفاده از آبلیمو، ابتدا سطح مورد نظر را خشک کنید و سپس یک دستمال تمیز را به آبلیمو آغشته کنید و لکه انار را پاک کنید، این کار را تا جایی انجام دهید که لکه انار کاملا از بین برود. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کوهسار با کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در کوهسار در تماس باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در کوهسار می باشد.

پاک کردن لکه انار
پاک کردن لکه انار

روش های دیگر پاک کردن لکه انار از روی فرش

علاوه بر روش های گفته شده برای پاک کردن لکه ی انار روی فرش، روش های دیگری هم وجود دارد که آن هم استفاده از موادی مانند  جوش شیرین، مایع صابون، مواد شوینده و غیره است. لازم به ذکر است اگر بر روی فرش شما لکه انار قدیمی وجود داشته باشد و با روش های گفته شده لکه ی روی فرش شما پاک نشد، می توانید به مرکز قالیشویی هشتگرد مراجعه کنید. پاک کردن لکه قهوه از روی فرش از دیگر مقالات کاربردی و مفید سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

ما در مجموعه قالیشویی هشتگرد، به راحتی لکه های انار را از روی فرش های شما از بین می بریم و با استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب لکه های انار را از بین می بریم. در مجموعه ما لکه یابی و از بین بردن لکه های روی فرش کاملا به صورت تخصصی و با استفاده از مواد شوینده مخصوص صورت می گیرد، تا علاوه بر از بین بردن انواع لکه های روی فرش مانند لکه انار، به دوام و تار و پودر فرش شما هم کمترین آسیبی نرسد.

پاک کردن لکه انار از روی فرش به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از قالیشویی هشتگرد به ۳ روش ساده و کم هزینه برای از بین بردن لکه انار از روی فرش اشاره می کنیم با ما همراه باشید.

آیا می توان لکه انار روی فرش را با آبلیمو از بین برد؟

آبلیمو یکی از مواد خوراکی است که می توان گفت تقریبا در تمام خانه ها وجود دارد، از این رو برای پاک کردن لکه ی انار بر روی فرش هایتان استفاده از آبلیمو را توصیه می کنیم. برای خواندن ادامه مطلب و نحوه استفاده از آبلیمو برای از بین بردن لکه انار از روی فرش این مقاله را مطالعه کنید.

3.6/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها