You are currently viewing پاک کردن لکه انار با 3 روش ساده

پاک کردن لکه انار با 3 روش ساده

آیا بر روی فرش شما لکه انار افتاده است؟ آیا نمی دانید با چه روشی لکه انار را پاک کنید؟ اصلا نگران نباشید ما در این مقاله از سایت قالیشویی در هشتگرد پاک کردن لکه انار بر روی فرش را با ۳ روش ساده به شما آموزش می دهیم.

فرش هایی که دارای رنگ های روشن هستند، لکه ها را بیشتر نشان می دهند از این رو نیازمند مراقبت های بیشتری هستند، اما هر چقدر هم مراقب باشید گاهی امکان لکه گرفتن فرش ها وجود دارد. اگر بر روی فرش شما لکه ی انار افتاد دقت کنید که سرعت عمل شما در پاک شدن بهتر لکه انار نقش به سزایی دارد، و هر چقدر سریع تر به تمیز کردن این لکه ها اقدام کنید مطمئن باشید نتیجه ی بهتری را خواهید گرفت. در ادامه ی این مطلب ۳ روش ساده و کم هزینه برای از یین بردن لکه انار بر روی فرش را نام می بریم، و سپس نحوه کار و جزییات را با دقت بررسی می کنیم:

  • استفاده از جوش شیرین
  • استفاده از آب و سرکه
  • استفاده از آبلیمو

با ما همراه باشید تا نکات لازم برای پاک کردن لکه انار بر روی فرش را توسط هر یک از این روش ها برای شما بازگو کنیم.

پاک کردن لکه انار روی فرش

هنگامی که متوجه لکه انار روی فرش شدید به سرعت مقدار کمی آب سرد بر روی قسمتی که لکه گرفته است بریزید، دقت کنید در حدی که قسمت مد نظر فقط مرطوب شود.

در مرحله بعد با استفاده از یک اسفنج تمیز لکه را با حرکت رفت و برگشتی پاک کنید، و سپس با یک دستمال تمیز و ترجیحا سفید رنگ محل مورد نظر را خشک کنید.

دقت کنید در این مرحله می توانید از مقدار کمی مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی استفاده کنید، فقط مواظب باشید لکه را بیشتر پخش نکنید، اگر لکه انار به این روش از بین نرفت پس باید با استفاده از روش هایی که در بالا ذکر کردیم، به تمیز کردن فرش اقدام کنید. قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات مبل شویی در محل، رفع سوختگی فرش، شستشوی فرش با مواد نانو، رفوگری فرش، شستشوی مبل، شستشوی موکت با کمترین قیمت و کیفیت شستشوی بالا می باشد.

پاک کردن لکه انار با جوش شیرین

در این روش لازم است مقداری جوش شیرین را بر روی لکه انار بریزید، سپس با استفاده از یک فرچه نرم یا یک دستمال نسبتا زبر جوش شیرین را به آرامی بر روی لکه انار پخش کنید.

در مرحله بعد با استفاده از یک حوله نمناک و با حرکات رفت و برگشتی، سعی کنید لکه انار را بر طرف کنید و در مرحله آخر با استفاده از یک دستمال تمیز، سطح فرش را کاملا خشک کنید.

پاک کردن لکه انار با آب و سرکه

اگر لکه اناری که بر روی فرش شما ایجاد شده است، با استفاده از روش اول بر طرف نشد، لازم است از ترکیب سرکه سفید و آب استفاده کنید که در ادامه مراحل رفع لکه انار بر روی فرش توسط سرکه را به ترتیب نام می بریم:

  1. خشک کردن لکه انار روی فرش با دستمال سفید و تمیز
  2. استفاده از مخلوط مایع شوینده و آب و اسپری کردن بر روی لکه
  3. خشک کردن محل مورد نظر که توسط مایع ظرفشویی و آب مرطوب شده است
  4. ترکیب مقداری سرکه سفید و آب با هم
  5. آغشته کردن دستمال تمیز و سفید رنگ به سرکه و تمیز کردن نهایی لکه ی انار

شما با انجام تمام این مراحل ذکر شده می توانید به راحتی لکه ی انار ایجاد شده بر روی فرش های خود را از بین ببرید.

برای پاک کردن لکه انار روی فرش بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید، چرا که علاوه بر این که خود این سرکه رنگ ندارد و باعث انتقال رنگ به فرش نمی گردد، خاصیت تمیز کنندگی بیشتری هم دارد.

دقت کنید در مرحله پاک کردن لکه انار روی فرش، با استفاده از آبلیمو، سرکه سفید، جوش شیرین و یا هر ماده تمیز کننده دیگری، به صورت دورانی لکه را تمیز نکنید تا لکه بیشتر پخش نشود.

 حرکت دورانی باعث پخش شدن بیشتر لکه انار بر روی فرش می گردد، مخصوصا اگر فرش شما رنگ روشن باشد این پخش رنگ بیشتر نمایان می شود.

پاک کردن لکه انار با آبلیمو

لکه انار یکی از لکه هایی است که اگر در تمیز کردن آن سرعت عمل به خرج ندهید و سریعا به تمیز کردن آن اقدام نکنید به یک لکه ماندگار تبدیل می شود.

آبلیمو یکی از مواد خوراکی است که می توان گفت تقریبا در تمام خانه ها وجود دارد، از این رو برای پاک کردن لکه ی انار بر روی فرش هایتان استفاده از آبلیمو را توصیه می کنیم.

مزیت استفاده از آبلیمو برای پاک کردن لکه انار بر روی فرش، در دسترس بودن و تهیه آسان آن است، در ادامه نحوه استفاده از آبلیمو برای پاک کردن لکه انار را بازگو می کنیم.

برای پاک کردن لکه انار با استفاده از آبلیمو، ابتدا سطح مورد نظر را خشک کنید و سپس یک دستمال تمیز را به آبلیمو آغشته کنید و لکه انار را پاک کنید، این کار را تا جایی انجام دهید که لکه انار کاملا از بین برود.

پاک کردن لکه انار روی فرش

روش های دیگر پاک کردن لکه انار روی فرش

علاوه بر روش های گفته شده برای پاک کردن لکه ی انار روی فرش، روش های دیگری هم وجود دارد که آن هم استفاده از موادی مانند  جوش شیرین، مایع صابون، مواد شوینده و غیره است.

لازم به ذکر است اگر بر روی فرش شما لکه انار قدیمی وجود داشته باشد و با روش های گفته شده لکه ی روی فرش شما پاک نشد، می توانید به مرکز قالیشویی هشتگرد مراجعه کنید.

ما در مجموعه قالیشویی هشتگرد، به راحتی لکه های انار را از روی فرش های شما از بین می بریم و با استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب لکه های انار را از بین می بریم.

در مجموعه ما لکه یابی و از بین بردن لکه های روی فرش کاملا به صورت تخصصی و با استفاده از مواد شوینده مخصوص صورت می گیرد، تا علاوه بر از بین بردن انواع لکه های روی فرش مانند لکه انار، به دوام و تار و پودر فرش شما هم کمترین آسیبی نرسد. قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات قالیشویی در هشتگرد ، قالیشویی در شهر جدید هشتگرد ، قالیشویی در کمالشهر ، قالیشویی در سهیلیه ، قالیشویی در کردان ، قالیشویی در افشاریه ، قالیشویی در سرخاب ، قالیشویی در نظرآباد ، قالیشویی در لشگرآباد ، قالیشویی در پل کردان ، قالیشویی در تهراندشت، قالیشویی در کوهسار و قالیشویی در چهارباغ ، قالیشویی در کرج می باشد.

۳ روش ساده برای از بین بردن لکه انار از روی فرش چیست؟

استفاده از جوش شیرین – استفاده از آب و سرکه – استفاده از آبلیمو

چگونه لکه انار را با جوش شیرین پاک کنیم؟

جوش شیرین را بر روی لکه انار بریزید، سپس با یک فرچه نرم یا یک دستمال نسبتا زبر جوش شیرین را به آرامی بر روی لکه انار پخش کنید بعد با استفاده از یک حوله نمناک و با حرکات رفت و برگشتی لکه انار را بر طرف کنید و در آخر با یک دستمال تمیز، سطح فرش را کاملا خشک کنید.

1.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها