You are currently viewing از بین بردن کپک فرش

از بین بردن کپک فرش

از بین بردن کپک فرش

موضوعی که در این مقاله قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم، از بین بردن کپک فرش است. نام دیگر کپک، قارچ بوده و در صورت رویت باید بلافاصله آن را پاکسازی نمایید؛ چرا که سبب بیماری‌های تنفسی و پوستی می‌شود. در این مطلب سعی داریم شما را با نحوه پاکسازی کپک فرش آشنا کنیم. پس لطفا با انتهای مطلب همراه ما باشید.

کپک فرش چیست؟

کپک یا قارچ به صورت رشته‌های چند سلولی رشد کرده و در مکان‌های مختلفی به وجود می‌آید. رشد اینگونه کپک‌ها در هر مرحله‌ای که باشند، می‌تواند سلامت و زیبایی فرش را به خطر بیندازد و سبب پوسیدگی و ایجاد حفره بر روی فرش، قالیچه و… شود. فرش‌هایی که تار و پود آن‌ها از جنس الیاف پنبه‌ای است، پتانسیل بیشتری برای رشد کپک‌ها دارند.

قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در کوهسار می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در کوهسار با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

چگونه مناطق پوسیده شده فرش را شناسایی کنیم؟

زمانی که فرش در معرض حملات کپک و قارچ‌ها قرار می‌گیرد، مقاومت خود را از دست داده و هنگام تا زدن فرش صدای پاره شدن تارهای آن به گوش می‌رسد. برای اینکه بخواهید مناطق پوسیده شده فرش را بشناسید، ابتدا از بالای آن فرش را تا زده و بعد از انجام این کار به دقت گوش کنید؛ اگر صدای ازهم گسستن تار و پود آن را شنیدید، می‌توانید به راحتی مناطق پوسیدگی شده را تشخیص دهید.

از فرش‌ها در مناطق مختلفی مانند کفپوش و تابلو فرش استفاده می‌شود. در صورتی که فرش‌های مربوط به کفپوش شما دچار پوسیدگی شده بود، حتماً باید در اسرع وقت جهت رفع پوسیدگی و ترمیم آن اقدام کنید؛ زیرا این مناطق بیشترین تماس را با افراد خانه دارد و چنین پوسیدگی‌ها و کپک زدگی‌هایی سبب ایجاد بیماری‌های پوستی و تنفسی می‌گردد.

نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت کنید این است که قبل از این که فرش پوسیده شده خود را به مراکز قالیشویی جهت پاکسازی بسپارید، حتماً میزان صدمه را با متخصص مربوطه درمیان بگذارید؛ چرا که در بعضی از موارد دیده شده که در اثر فشار دستگاه‌های مکانیزه، فرش آسیب جدی‌تری علاوه بر پوسیدگی می‌بیند. لذا حتما این موضوع را با کارشناسان متخصص در میان بگذارید. اگر منطقه‌ای از فرش که صدمه دیده کوچک باشد، قارچ‌ها و کپک و از روی آن برداشته و فقط آن منطقه را پاکسازی می‌کنند‌. به طور کلی پاکسازی فرش برای فرش‌های اعلا و ارزشمند کار خوبی است و اکثر کارشناسان انجام این کار را به افراد توصیه می‌کنند‌.

کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی و رفوگری با ما تماس بگیرید.

کپک فرش
از بین بردن کپک فرش

عوارض فرش کپک زده

فرش‌هایی که کپک زده‌اند، فضای اطراف خودشان را از لحاظ تنفسی آلوده کرده و سبب بروز مشکلاتی مانند گرفتگی بینی، ناراحتی‌های چشم و یا گلو، خس خس کردن سینه و یا حتی در مواردی که میزان کپک فرش بیشتر باشد، سبب بروز مشکلات ریوی می‌گردد. از بین بردن کپک روی فرش‌ها در صورتی که میزان آن زیاد باشد، کار سختی است. اما می‌توانید با کمی صبر و حوصله آن را انجام دهید. در صورتی که قصد داشته باشید فرش را به مراکز قالیشویی بسپارید، کارشناسان مربوطه این کار را برای شما انجام خواهند داد؛ اما اگر بنا به هر دلیلی می‌خواهید این کار را خودتان در خانه انجام دهید، باید لوازم مورد نیاز آن را تهیه کرده و با دقت فراوان شروع به کار کنید.

وسایل مورد نیاز برای از بین بردن کپک فرش

  • دستکش
  • عینک
  • ماسک
  • اسفنج یا فرچه
  • شامپو
  • مایع ضدعفونی
  • دستمال تمیز

به دلیل اینکه کپک‌های فرش سمی هستند حتماً باید قبل از شروع به کار ماسک بزنید و از عینک نیز استفاده کنید؛ چرا که ممکن است دچار بیماری‌های چشمی نیز شوید. استفاده از دستکش نیز که از واجبات کار است. میانگین زمانی که برای از بین بردن کپک روی فرش نیاز دارید، حدود ۲۰ دقیقه است. در مرحله اول ماده ضدعفونی را در آب حل کرده و بر روی کپک‌ها بریزید، حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کپک‌های روی فرش از بین رفته و سپس به کمک شامپو فرش آن منطقه را تمیز کنید و لکه‌هایی که از این کپک به جا مانده است را کاملا پاک کنید.

قالیشویی در تهراندشت یکی از شعب کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در تهراندشت با ما تماس بگیرید.

در مرحله آخر به کمک یک دستمال تمیز فرش را بسابید بعد از اینکه کارتان پایان یافت، ترجیحاً فرش را جلوی نور مستقیم آفتاب به گونه‌ای که هیچ رطوبتی در آن منطقه وجود نداشته باشد، پهن کنید. اگر قسمت کمی از فرش شما دچار کپک‌زدگی شده باشد، می‌توانید برای خشک کردن آن ناحیه از سشوار نیز کمک بگیرید.

آیا کپک فرش خطرناک است؟

طبیعتاً وجود کپک در فرش چیز خوبی نیست و جزو آسیب‌های آن محسوب می‌شود و از آنجایی که معمولا کپک در پشت فرش ظاهر می‌شود، ممکن است شما دیر به این موضوع پی ببرید و برای از بین بردن آن دچار مشکل شوید. حتی ممکن است در بعضی از مواقع از بین بردن کپک فرش غیرممکن شود. همانطور که می‌دانید مهم‌ترین عامل به وجود آمدن کپک فرش رطوبت است و اینکه کپک فرش موضوع خطرناک است یا نه بستگی به افرادی که تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند، دارد؛ در صورتی که آن افراد دارای حساسیت و آلرژی و نیز همچنین سیستم ایمنی ضعیفی باشند، مشکلات تنفسی و عفونت‌های بیشتری برایشان به وجود می‌آید.

به طور کلی وجود کپک فرش خطرناک است و در صورتی که فرش کپک زده در اتاق خواب باشد، میزان این خطر بیشتر است. پس سعی کنید هر چند وقت یکبار فرش‌های خود را بررسی کنید تا در صورت بروز این مشکل، درصدد رفع آن برآیید.

جهت دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در کمالشهر در تماس باشید.

نحوه از بین بردن کپک فرش
کپک فرش

از بین بردن کپک فرش در قالیشویی هشتگرد

کپک‌ها معمولاً بر روی سطح فرش قابل مشاهده نیستند و شما حتماً باید همیشه فرش خود را بررسی کنید تا در صورت کپک زدن آن را پاک کنید. معمولاً کپک‌ها محیط‌های تاریک و مرطوب را برای رشد ترجیح می‌دهند. شما می‌توانید از طریق بو و ایجاد لکه نیز متوجه وجود کپک‌ها شوید. اما به طور کلی توصیه ما به شما این است که کپک روی فرش را ساده نگیرید؛ زیرا چنین چیزی می توانند مشکلات جدی برای سلامت افراد به وجود آورند. همیشه دو طرف فرش خود را به دقت بررسی کنید و در صورت بروز مشکل یا خودتان به کمک یک ماده ضدعفونی کننده فرش را پاک کنید، یا آن را به خدمات یک قالیشویی حرفه‌ای و مطمئن بسپارید. لازم به ذکر است استفاده از بخارشوی فرش نیز گزینه خوبی برای از بین بردن کپک است.

شستشوی مبل در محل توسط کارخانه قالیشویی هشتگرد امکان پذیر می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

از بین بردن کپک فرش به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از قالیشویی در هشتگرد به برسی روش های از بین بردن کپک فرش به طور کامل پرداخته ایم برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

برای از بین بردن کپک فرش به کجا مراجعه کنیم؟

قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده خدمات از بین بردن کپک فرش می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها