You are currently viewing علت بوی بد فرش پس از شستشو

علت بوی بد فرش پس از شستشو

علت بوی بد از فرش پس از شستشو موضوعی است که در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با آن صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما دوستان گرامی قرار دهیم. ما ایرانیان فرش را یکی از وسایل گران‌بهای منزلمان می‌دانیم و به حفظ نظافت و پاکیزگی آن بسیار اهمیت می‌دهیم و معمولا هرچند وقت یکبار فرش‌های منزلمان را می‌شوییم. در گذشته این کار در خانه و با کمک همه اعضای خانواده انجام می‌شد؛ اما امروزه معمولاً افراد این کار را به مراکز قالیشویی می‌سپارند.

ممکن است برایی برخی از شما پیش آمده باشد که پس از اینکه فرش‌هایتان را از قالیشویی تحویل گرفته‌اید و آن را در خانه پهن کرده‌اید، با بوی بد فرش مواجه شده باشید. این اتفاق که ممکن است کلافه کننده باشد، دلایل مختلفی دارد که ما در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با دلایل بوی بد فرش پس از شستشو و نحوه برطرف کردن آن، با شما عزیزان صحبت کنیم.

علت بوی بد فرش پس از شستشو چیست

یکی از دلایل اتفاق افتادن این موضوع کف‌گیری نامناسب است. این امکان وجود دارد که پرسنل قالیشویی به خوبی این مرحله را انجام نداده باشند و مواد شوینده در فرش باقی مانده باشد و همین موضوع سبب ایجاد بوی بد در فرش پس از شستشو شده است. پس قالیشویی باید فرش‌ها را با فشار آب شسته تا همه کف موجود در قالی کاملا خارج شود و پس از خشک شدن ایجاد بوی بد نکند.

علت دیگر ایجاد این بوی نامطبوع خشک نشدن کامل فرش است؛ همانطور که می‌دانید انجام خشکشویی یکی از مراحل بسیار مهم در فرایند شستشوی فرش است و این مرحله دقیقا به جهت رفع بوی بد ناشی از نم و رطوبت انجام می‌گیرد. پس در صورتی که در یک موسسه قالیشویی این مرحله به طور صحیح انجام نشود، وجود نور و رطوبت سبب به وجود آمدن بوی نامطبوعی در فرش می‌شود. بنابراین باید پس از شستشوی فرش، توسط دستگاه‌های مخصوص فرایند آب‌گیری انجام شده و فرش‌ها را به طور کامل خشک کنند‌. کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شهر جدید هشتگرد با ما در تماس باشید.

نکته مهم در رابطه با علت بوی بد فرش بعد از شستشو

عامل دیگری که سبب ایجاد بوی نامطبوع در فرش می‌شود به هیچ‌وجه مربوط به نم و رطوبت نیست، بلکه ممکن است در بعضی مراکز قالیشویی جهت درخشندگی و تمیزتر شدن هرچه بیشتر فرش‌ها، از مواد شیمیایی خاصی استفاده کنند؛ این کار علاوه بر آسیب‌هایی که به بافت فرش می‌زند، سبب می‌شود که پس از تحویل گرفتن فرش از قالیشویی و پر کردن آن به طور ناگهانی بوی بدی وارد فضا شود و این بو مربوط به بوی همان مواد شیمیایی است.

لذا توصیه ما به موسسات قالیشویی این است که به هیچ‌وجه از چنین موادی در فرایند شستشوی فرش استفاده نکنند. زیرا فقط به طور موقتی سبب درخشندگی فرش می‌شود در حالی که به بافت فرش صدمه زده و دوام آن را کم می‌کند و چنین بوی نامطبوعی را به وجود می‌آورد. قالیشویی در کوهسار زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کوهسار با ما در ارتباط باشید.

روش‌ های رفع بوی بد فرش پس از شستشو

در قسمت زیر راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم تا اگر پس از شستشوی فرش بوی نامطبوع آن شما را اذیت کرد، با انجام دادن آن‌ها این بوی بد را رفع کنید:

علت بوی بد فرش چیست
علت بوی بد فرش پس از شستشو

خشک کردن فرش

یک راه حل ساده و کاربردی که امکان انجام آن برای همه وجود دارد، خشک کردن کامل فرش است؛ سعی کنید فرش را روی پشت بام یا میله‌ای فلزی پهن کرده و جلوی نور خورشید قرار دهید تا نم و رطوبت آن کاملا خارج شود. البته لازم به ذکر است قرار گرفتن بیش از حد فرش جلوی نور خورشید می‌تواند موجب به وجود آمدن بوی نامطبوع در فرش شود. پس سعی کنید در یک بازه زمانی معقول بگذارید فرشتان خشک شود؛ در صورتی که هوا بارانی بود می‌توانید با استفاده از یک سشوار همه جای فرش را خشک نمایید. نحوه نگهداری از فرش یکی از مقالات مهم سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

استفاده از جوش شیرین

در این روش برای رفع بوی نامطبوع فرش مقداری جوش شیرین روی آن ریخته و بگذارید چند ساعت باقی بماند؛ حدود ۴ الی ۵ ساعت کافی است، بعد از آن توسط جاروبرقی کل فرش را جارو زده به گونه‌ای که همه جوش شیرین‌های روی آن پاک شود. احتمالا بعد از انجام این کار بوی بده موجود در فرش شما از بین می‌رود.

گیاه اسطوخودوس: این گیاه معجزه‌گر و آرامش‌بخش در اینجا نیز کاربرد دارد. ساقه و گل‌های اسطوخودوس را خرد کرده و پودر نمایید؛ سپس آن را روی فرش پخش کنید و بگذارید ۱ الی ۲ ساعت همانطور باقی بماند. در این روش نیز مانند روش استفاده از جوش شیرین، با جاروبرقی تمام سطح فرش را جارو بزنید. لازم به ذکر است می‌توانید به جای استفاده از اسطوخودوس، از گل یاسمن که عطر و بوی فوق‌العاده ای دارد، دقیقا مانند همین دستور استفاده کنید. قالیشویی در کمالشهر زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کمالشهر با ما در تماس باشید.

علت بوی بد فرش پس از شستشو چیست
علت بوی بد فرش

استفاده از روغن‌های ضروری جهت از بین بردن بوی بد فرش

این نوع از روغن‌ها که در بازار با رایحه‌هایی مثل رز، یاس و… وجود دارند، می‌توانند راه‌حل خوبی برای از بین بردن بوی بد فرش پس از شستشو باشند. پس از تهیه کردن این محصول حدود ۲۰ قطره از آن را با نصف پیمانه جوش شیرین ترکیب کنید، سپس جاهایی از فرش را که دارای بوی نامطبوع است مشخص کرده و از این ماده روی آن بریزید؛ بعد از گذشت زمانی حدود یک شبانه روز آن قسمت‌ها را جارو برقی کنید.

پس از انجام این کار بوی بد فرش حذف می‌شود، ضمناً نگران پاک نشدن یا چرب شدن فرش توسط این روغن‌ها نباشید؛ چراکه مولکول‌های تشکیل‌دهنده این روغن‌ها به گونه‌ای هستند که به شدت فرار بوده و فورا از روی فرش پاک می‌گردند. جهت دریافت خدمات قالیشویی در سهیلیه با کارخانه قالیشویی هشتگرد تماس بگیرید. کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در سهیلیه می باشد.

رفع بوی بد فرش پس از شستشو در قالیشویی هشتگرد

همانطور که در مقاله اشاره کردیم، بوی نامطبوع فرش پس از شستشو بسیار آزاردهنده بوده و این اتفاق ناشی از عدم شستشوی صحیح و خشک نشدن کامل فرش است. یک قالیشویی متعهد باید مشکلاتی از قبیل پارگی، ایجاد بوی بد، کثیفی و… را پس از تحویل گرفتن فرش ضمانت کند. در نتیجه در صورتی که فرش‌های خود را از قالیشویی به منزل آوردید و با بوی نامطبوع در آن مواجه شدید، باید دوباره فرش را به قالیشویی فرستاده و نیز موسسه موظف است که بدون دریافت هیچ هزینه ای فرایند شستشو را مجددا تکرار کند.

پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش از جدیدترین مقالات سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت آشنایی بیشتر مطالعه کنید. در صورتی که به هر دلیلی شرایط برای انجام این کار برای شما مهیا نشد، می‌‌توانید از راهکارهایی که ما در این مقاله به شما ارائه دادیم جهت از بین بردن بوی بد فرش استفاده کنید. امیدواریم که مطالب گفته شده در این محتوا برای شما کاربردی بوده باشد.

علت بوی بد فرش پس از شستشو چیست؟

در این مقاله از سایت قالیشویی هشتگرد به بررسی علت بوی بد فرش پس از شستشو به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

روش‌های رفع بوی بد فرش پس از شستشو چیست؟

برای اطلاع از روش‌های رفع بوی بد فرش پس از شستشو پیشنهاد می کنیم این مقاله از قالیشویی در هشتگرد را تا انتها مطالعه کنید.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهشید سرابی
مهشید سرابی
7 ماه قبل

به نظرم فرشهایی که بو میگیرن را یکبار با شامپو فرش خوشبو باید دوباره شستشو داد تا خوشبو بشن.