You are currently viewing مزایای نظافت حرفه ای فرش برای سلامتی

مزایای نظافت حرفه ای فرش برای سلامتی

مزایای نظافت صحیح و حرفه ای فرش برای سلامتی

آیا می دانید فرشهای شما تأثیر مستقیمی بر سلامتی و بهزیستی خانواده شما دارند؟ اگر به طور مرتب از تمیز کردن فرش غافل شوید ، فرشهای شما می توانند گرد و غبار، قالب و سایر انواع حساسیت ها و سموم را جمع کنند. برای اینکه خود و خانواده خود را در خانه سالم نگه دارید ، ایده خوبی است که به طور معمول تمیز کردن صحیح و حرفه ای فرش را برنامه ریزی کنید. قالیشویی هشتگرد یک شرکت حرفه ای است که میتواند لکه های موجود بر روی فرش ها را از بین ببرد و می تواند به شما در حفظ و سالم نگه داشتن فرش کمک کند. در اینجا نگاهی به مزایای شستن فرش ها بوسیله حرفه ای ها برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید تا در ادامه مزایای نظافت صحیح و حرفه ای فرش برای سلامتی را با هم مرور کنیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 minutes

آلاینده ها را حذف میکنید

یکی از مزایای بهداشتی اولیه تمیز کردن فرش ها در قالیشویی هشتگرد این است که این نوع خدمات می توانند آلاینده های مضر را از فرش شما خارج کنند. الیاف موجود در فرش شما می توانند انواع آلاینده های موجود در هوا از جمله مواد شیمیایی ، گرد و غبار و خاک را به دام بیندازند. این آلودگی ها می توانند انواع علائم تنفسی و آلرژی ایجاد کنند. با تمیز نگه داشتن فرش های خود ، می توانید مطمئن باشید هوای داخلی شما عاری از سموم است.

کنه های گرد و غبار را از بین ببرید

کنه های گرد و غبار یک دلیل شایع در علائم آلرژی در محیط داخلی است. اگر یکی از اعضای خانواده شما از آلرژی داخلی رنج می برد. ممکن است بخواهید برنامه ریزی خدمات تمیز کردن فرش حرفه ای را در نظر بگیرید. با تمیز کردن عمیق فرش، می توانید آلودگی کنه گرد و غبار را در منبع آن از بین ببرید. با خلاص شدن از شر گرد و غبار فرش ، راهی به سمت کاهش آلرژی در حانه خود پیدا کرده اید.

نظافت صحیح و حرفه ای فرش، از قالب و کپک جلوگیری می کند

قالب و کپک می توانند برای سلامتی شما بسیار مضر باشند. برای جلوگیری از رشد قالب و کپک در فرش شما بهترین روش شستن یا تمیز کردن قالی شما بوسیله شرکت حرفه ای میباشد. با تمیز و خشک کردن فرش خود، شرایط مرطوب مورد نیاز قالب را برای رشد و شکوفایی از بین می برید. قالیشویی هشتگرد می تواند خدمات مورد نیاز شما را برای سالم نگه داشتن فرش منزل شما به ارائه دهد.

از بین بردن لکه ادرار حیوان خانگی

ادرار حیوان خانگی و سایر لکه ها اغلب می توانند بوی مشخصی را در فرش شما به جا بگذارند. برای از بین بردن کامل آثار این لک ها و بوها ، خدمات شرکت ما این کار را به خوبی انجام خواهد داد تا فرش های شما را تمیز کند. در این میان ،یک روش ساده برای از بین بردن لکه ادرار حیوان خانگی وجود دارد.

یک محلول آب به میزان 1 لیتر را با آب و سرکه ترکیب کرده و آن را روی لکه فرش بمالید. مخلوط را با پارچه ای پنبه ای خشک کنید و جوش شیرین را به آن اضافه کنید. 15 دقیقه صبر کنید و منطقه را بدون جوش شیرین تمیز کنید. این تمیز کننده فرش بوی ادرار حیوان خانگی را کاهش داده و از بین می برد.

علل مشترک قالب در فرش

رشد قالب می تواند یک عنصر خطرناک باشد  به خصوص اگر در یا زیر فرش رخ دهد. صاحبان خانه ممکن است متوجه نشوند که دارای قالب در زیر فرش خود هستند تا زمانی که از علائمی مانند افزایش آلرژی و مشکلات تنفسی رنج ببرند. برای جلوگیری از رشد قالب ، مالکان خانه باید از علل شایع آن مانند تمیز کردن کافی فرش مطلع شوند.

رطوبت زیاد

قالب برای رشد به گرما ، باکتری و رطوبت نیاز دارد. اگر یک فرش یا منطقه در معرض این 3 عنصر قرار داشته باشد ، احتمالاً قالب یا علائم مرتبط با قالب در فرش شما ظاهر می شود. قالب اغلب در زیر فرش یا درون فرش رشد می کند و تشخیص آن دشوار است. اگر یک ریزش یا سیل اخیر رخ داده است ، احتمالاً خطر رشد قالب زیاد است. قالب همچنین می تواند در خانه ها و اتاقهایی که رطوبت بالایی را دارند رشد کند. فرش های داخل حمام ها و آشپزخانه ها یا در نزدیکی آن باید به طور مرتب مورد بازرسی قرار گیرند. با این کار می توان از رشد قالب جلوگیری کرد.

قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات قالیشویی در هشتگرد ، قالیشویی در شهر جدید هشتگرد ، قالیشویی در کمالشهر ، قالیشویی در سهیلیه ، قالیشویی در کردان ، قالیشویی در افشاریه ، قالیشویی در سرخاب ، قالیشویی در نظرآباد ، قالیشویی در لشگرآباد ، قالیشویی در پل کردان ، قالیشویی در کوهسار و قالیشویی در چهارباغ ، قالیشویی در کرج، مبل شویی در محل، رفع سوختگی فرش، شستشوی فرش با مواد نانو، رفوگری فرش، شستشوی مبل، شستشوی موکت با کمترین قیمت و کیفیت شستشوی بالا می باشد.

مزایای نظافت حرفه ای فرش برای سلامتی
مزایای نظافت صحیح و حرفه ای فرش برای سلامتی

تمیز کردن کافی

لکه های فرش تمیز نشده منبع قابل توجهی از رشد قالب هستند. اگر نشت یا لکه به هیچ وجه تمیز نشده باشد ، قالب می تواند به سرعت زیر فرش را دنبال کرده و پخش کند. اگر یک نشت به درستی تمیز نشود ، ممکن است قالب به زودی رشد کند. تمیز کردن فرش باید از تعادل بین پاک کننده های خشک و مرطوب باشد. اگر فرش در معرض آب یا مایع بیش از حد باشد ، می تواند باعث رشد قالب شود.

فرش بی کیفیت

فرش بی کیفیت نیز می تواند منبعی برای قالب فرش باشد. هنگامی که مواد با کیفیت پایین یا فرشهای نصب شده نادرست در معرض باکتری ها و رطوبت قرار دارند ، قالب می تواند رشد کند. مالکان خانه می توانند با نصب پد فرش ضد میکروبی با فرش های مرغوب، مانع از رشد قالب در فرش شوند. با داشتن خاصیت ضد میکروبی و مقاومت در برابر رطوبت ، برای قالب گیری روی یک فرش با کیفیت بالا دشوار خواهد بود. این روکش فرش با روکش لاستیکی در مناطقی که رطوبت بالایی دارند مانند شمال کشور بسیار مفید است.

به فرش خود به عنوان یک اسفنج غول پیکر فکر کنید. گرد و غبار ، آلرژن ها ، کنه ها ، رسوبات و باکتری ها در داخل و درون الیاف جمع می شوند. همینطور نابودی آنها برای شما بسیار دشوار است. این ذرات هنگام حرکت بیش از یک ناحیه فرش شده به داخل هوا پرتاب می شوند. در این حین مقداری از آن به طور ناگهانی تنفس می شود. جاروبرقی منظم می تواند به کاهش برخی از آلودگی های آلاینده کمک کند ، اما خاک های جاسازی شده و سخت تر را هدف قرار نمی دهد. اینجاست که سالانه تمیز کردن حرفه ای فرش ها برای شما مفید است. تمیز کردن سالانه حرفه ای فرش این آلاینده های سخت را از بین می برد و یک راه عالی برای حفظ کیفیت هوای سالم در خانه است.

نظافت حرفه ای فرش برای سلامتی تنفسی مفید است

آلاینده های هوا در محیط داخلی می توانند تأثیر قابل توجهی بر سلامتی داشته باشند. به خصوص در خانه هایی با کودکان خردسال که بیشتر وقت خود را روی زمین می گذرانند ، فرشهای کثیف به دلیل استنشاق مستقیم آنها می توانند میزان مواجهه ما با این آلاینده ها را تا حد زیادی افزایش دهند. تمیز کردن حرفه ای فرش یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن منبع این آلاینده ها است. همینطور می تواند به کاهش شدت شرایط تنفسی مانند آسم و آلرژی کمک کند.

علاوه بر این، بسیاری از خاکهای موجود در فرشها می توانند گازهای سمی موجود در هوا را به دام بیندازند. هنگامی که الیاف فرش هم زده می شوند ، این گازهای سمی نیز آزاد می شوند و به ضرر سلامتی ما استنشاق می شوند. به همین دلیل اغلب خانه هایی با فرشهای کثیف دارای کیفیت هوا هستند که از هوای بیرون هوا نیز بدتر است. نظافت فرش با روشی صحیح و حرفه ای می تواند این آلودگی های سمی را از بین ببرد و به شما در تنفس آسان کمک کند.

باکتریها، کنه های گرد و غبار، بو و قالب را از بین می برد

برخلاف خلاء ، تمیز کردن حرفه ای فرش ها اغلب از بخار با دمای بالا ، مواد تمیز کننده با درجه حرفه ای و تجهیزات مخصوص خشک کردن استفاده می کنند. این ابزارهای خدماتی به سایر مناطق مرتبط با سلامتی ما نیز کمک می کنند. بخار گرم باکتری هایی را که می توانند ما را بیمار کنند از بین می برد. همچنین به از بین بردن آلودگی های کنه گرد و غبار کمک می کند. این می تواند به صورت مدفوع حشرات و اجزای سازنده بدن به آلودگی هوا اضافه کند. تمیز کردن حرفه ای فرش همچنین بوها را ، هم آشکار و هم به دام افتاده ، از الیاف فرش جدا می کند.

نکته پایانی در مورد مزایای نظافت حرفه ای فرش برای سلامتی

در آخر اینکه ، تمیز کردن فرش های حرفه ای در نهایت بسیاری از مواد ناشناخته موجود در فرش های ما ، مانند رطوبت را از بین می برد. این مسئله در آب و هوای کویری خشک مانند مناطق جنوبی کشور مشکل کمتری دارد.

نظافت صحیح و حرفه ای فرش چه چگونه است؟

برای نظافت اصولی فرش باید مواردی را رعایت کرد تا بتوان هرچه بهتر آلودگی ها را دور کرده و سلامت ساکنین را تامین کرد. برای اطلاع دقیق تر از نحوه تمیزکردن صحیح فرش پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین روش برای تمیز کردن و شستن فرش با روش اصولی و صحیح چیست؟

مطمئن ترین و بهترین روش برای تمیز کردن و نظافت فرش٬ کمک گرفتن از یک قالیشویی معتبر است. قالیشویی های معتبری مانند قالیشویی هشتگرد hashtgerdcarpet.com با دستگاه های تمام اتوماتیک فرش ها را به بهترین نحو شسته و خشک می کنند تا سلامت شما و اطرافیانتان حفظ شود.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها