You are currently viewing سه روش پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

سه روش پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

لکه های ایجاد شده بر روی فرش همواره موجب آزرده خاطر شدن افراد، به خصوص خانم های خانه می شود. نوشابه به عنوان یکی از نوشیدنی های پرطرفدار همواره مورد استفاده ی خانواده ها است، بنابراین بسیار محتمل است که نوشابه بر روی فرش بریزد و لکه ی ناخوش آیندی را بر روی فرش ما ایجاد کند. در صوتی که لکه های ایجاد شده بر روی فرش به درستی و اصولی پاک نشوند می توانند موجب ایجاد لکه های به مراتب قوی تر و ماندگار تری بر روی فرش شوند. در ادامه به بررسی روش هایی برای پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش خوهیم پرداخت.

سه روش پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

برای پاک نمودن لکه هایی نظیر لکه نوشابه می بایست با روش های از بین بردن آن آشنا باشید. برای از بین بردن لکه های بسیار چشمگیری که بر روی فرش ایجاد شده است، می توانید شستشوی فرش خود را به قالیشویی هشتگرد بسپارید تا با به کار بردن به روز ترین روش ها اثری از لکه ها باقی نماند.

سه روش پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش
پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

داشتن سرعت عمل در پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

در وهله اول می بایست خونسردی خود را حفظ کنید و به سرعت نوشابه ریخته شده بر روی فرش را تمیز کنید. زیرا نوشابه ماده ای قندی است و به سرعت حالت چسبناک به خود می گیرد. در صورتی که در تمیز کردن نوشابه ریخته شده سرعت عمل نداشته باشید شاید فقط بتوانید حالت چسبناکی آن را از بین ببرید و لکه بسیار ناخوش آیندی بر روی فرش شما باقی خواهد ماند.

زمانی که نوشابه بر روی فرش می ریزد تا چندین دقیقه لکه خیس استف در این زمان به هیچ عنوان نباید از اسفنج برای تمیز نمودن لکه استفاده کنید زیرا با این کار لکه به عمق فرش نفوذ پیدا خواهد کرد. برای تمیز کردن نوشابه از روی فرش می توانید از دستمال کاغذی و یا حوله ای تمیز استفاده نمایید. برای آشنایی با روش های پاک کردن لکه قهوه از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی هشتگرد مورد مطالعه قرار دهید.

استفاده از دستمال کاغذی برای پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

به محض اینکه نوشابه بر روی فرش ریخت نوشابه را از روی فرش بردارید تا حالت چسبندگی آن از بین برود. برای اینکه کار می توانید از چندین لایه دستمال کاغذی برای پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش استفاده نمایید. بعد از اینکه از خشک شدن لکه اطمینان حاصل کردید مقداری آب سرد بر روی لکه اسپری نمایید بعد از آن با حوله کاغذی یا چندین لایه دستال کاغذی رطوبت فرش را از بین ببرید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که لکه کم رنگ شود. توجه داشه باشید که این روش در صورتی کاربردی خواهد بود که بلافاصله بعد از ریختن نوشابه اقدام به انجام آن کنید. در غیر این صورت و با کهنه شدن لکه این روش کارساز نخواهد بود.

پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش با نمک پاشی بر روی فرش

یکی دیگر از روش هایی که می توان به کار برد نمک پاشی بر روی فرش است. این ترفند نیز زمانی اثر گذار خواهد بود که لکه ایجاد شده تازه باشد و زمان زیادی از ایجاد لکه نگذشته باشد. به محض اینکه نوشابه بر روی فرش ریخت به سرعت نسبت به پاک کردن فرش اقدام نمایید. بعد از آن مقداری نمک، اب گرم و پارچه ای تمیز آماده کنید.

بر روی لکه ایجاد شده مقداری نمک بریزید بعد از این کار اسفنج را بر روی نمک ها بکشید تا لکه به طور کامل پاک شود. نمک پاشی را تا زمانی ادامه دهید که لکه به طور کامل پاک شود در انتها به کمک پارچه تمیز و اب ولرم فرش را به خوبی تمیز کنید تا اثری از لکه باقی نماند. نکته ای که در خصوص نمک باید بدانید خاصیت از بین برنده لکه است و برای از بین بردن بسیاری از لکه ها می تواند موثر واقع شود. روش های پاک کردن لکه هندوانه از روی فرش از مقالات جدید سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

روش های پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش
روش های پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش با ریختن مایع ظرفشویی بر روی فرش

در صورتی که با روش هی بالا موفق به پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش نشدید، می توانید از مقداری مایع ظرفشویی به همراه آب گرم استفاده کنید. به این صورت که یک قاشق غذاخوری از مایع ظرفشویی را در یک افشانه بریزید و مابقی اسپری را از آب گرم پر کنید. محلول به دست امده را بر روی لکه اسپری کنید و به کمک یک دستمال لکه را به خوبی به این محلول اغشته نمایید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که لکه به طور کامل از بین برود و یا کم رنگ شود. بعد از انجام این کار به کمک یک پارچه تمیز و خشک قسمت مرطوب را خشک نمایید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

یکی از نکاتی که در خصوص لکه های ایجاد شده بر روی فرش باید به آن اشاره نمود، استفاده نکردن از صابون و پاک کننده های صابونی است. دلیل این امر خاصیت پایدار نگه داشتن لکه توسط صابون و پاک کننده های صابونی است. صابون می تواند لکه های ایجاد شده بر روی فرش، به خصوص لک نوشابه را ماندگار کند. به صورتی که از پاک شدن لکه به کمک شوینده های دیگر نیز جلوگیری می کند.

در صورتی که از تمامی این روش های خانگی برای از بین بردن لکه نوشابه استفاده نمودید و نتیجه مورد نظر را نگرفتید، می بایست به فکر شستشوی فرش خود باشید. برای این کار می توانید شستشوی فرش خود را به قالیشویی هشتگرد، به عنوان یکی از معتبر ترین و با سابقه ترین قالیشویی هایی تهران، بسپارید.

در این قالیشویی با به کار بردن به روز ترین تکنولوژی ها در زمینه شستشوی فرد می توانند قوی ترین لکه های ایجاد شده بر روی قالی را از بین ببرند. توجه داشت باشید در صورتی که نوشابه بر روی فرش بریزد و وسعت لکه ایجاد شده بر روی فرش زیاد باشد بهترین و کارامد ترین راه شستشوی فرش به روش های صنعتی است. زیرا شستشو با روش هاش سنتی علاوه بر این که نمی تواند لکه را به طور موثر از بین ببرد، موجب پایداری لکه بر روی فرش و در برخی موارد که لکه از وسعت زیادی برخودار باشد، موجب بی استفاده شدن فرش می شود. برای آشنایی با نحوه پاک کردن لکه چربی از فرش پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی هشتگرد مطالعه کنید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش
نکات مهم برای پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

بهترین روش پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش

در این مقاله در خصوص روش های از بین بردن لکه های ایجاد شده بر روی فرش توسط نوشابه و پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش صحبت نمودیم. در صورتی که فرش شما به هر کدام از مواد اغشته شد می توانید شستشوی فرش خود را به مراکز معتبری از جمله قالیشویی هشتگرد hashtgerdcarpet.com بسپارید. زیرا در این قالیشویی تمام شستشو ها به کمک روش های مکانیزه انجام خواهد شد و دیگر نگرانی ای بابت از بین رفتن کیفیت فرش خود نخواهید داشت. شستشوی فرش با مواد نانو از خدمات تخصصی قالیشویی هشتگرد می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

روش های پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش چیست؟

استفاده از دستمال کاغذی، نمک پاشی بر روی فرش، ریختن مایع ظرفشویی بر روی فرش از بهترین روش های پاک کردن لکه نوشابه از روی فرش می باشد.

در صورت پاک نشدن لکه نوشابه از روی فرش باید چه کرد؟

در صورتی که فرش شما به هر کدام از مواد اغشته شد می توانید شستشوی فرش خود را به مراکز معتبری از جمله قالیشویی هشتگرد بسپارید. زیرا در این قالیشویی تمام شستشو ها به کمک روش های مکانیزه انجام خواهد شد و دیگر نگرانی ای بابت از بین رفتن کیفیت فرش خود نخواهید داشت.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها