You are currently viewing پاک کردن لکه از فرش بدون قالیشویی

پاک کردن لکه از فرش بدون قالیشویی

همه ما در خانه های خود از فرش استفاده میکنیم و برخی مواقع بر روی فرش های مایعات یا موادی ریخته میشود که لکه های سختی را بر روی فرش بجا میگذارد اگر برای شما هم چنین اتفاقی رخ داده است میتوانید با کمک شرکت قالیشویی هشتگرد که در منطقه پل کردن وجود دارد لکه های موجود بر روی فرش را بخوبی پاک کنید. با ما همراه باشید در ادامه مقاله به نحوه پاک کردن لکه از فرش بدون قالیشویی خواهیم پرداخت.

نحوه پاک کردن لکه های خاص فرش بدون قالیشویی

پاک کردن لکه مایع شمع و آدامس از فر بدون قالیشویی

بلافاصله مقداری یخ روی لکه مایع شمع قرار دهید زیرا باعث یخ زدن شمع می شود و به راحتی از روی فرش پاک می شود.

تمیز کردن لکه های شکلات و قهوه از فر بدون قالیشویی

به سرعت آنها را از روی فرش ایرانی پاک کرده و دقیقا به روش لکه خون با استفاده از مواد شوینده و آب و سرکه سفید تمیز کنید.

حذف لکه آبرنگ از فرش

بلافاصله جوهر خشک کن را روی آن قرار دهید و با اتو حرارت دهید تا لکه جذب شود. سپس از مواد شوینده استفاده کنید و چند دقیقه بعد برای شستشوی فرش ایرانی آن را بشویید.

قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات قالیشویی در هشتگرد ، قالیشویی در شهر جدید هشتگرد ، قالیشویی در کمالشهر ، قالیشویی در سهیلیه ، قالیشویی در کردان ، قالیشویی در افشاریه ، قالیشویی در سرخاب ، قالیشویی در نظرآباد ، قالیشویی در لشگرآباد ، قالیشویی در پل کردان ، قالیشویی در کوهسار و قالیشویی در چهارباغ ، قالیشویی در کرج، مبل شویی در محل، رفع سوختگی فرش، شستشوی فرش با مواد نانو، رفوگری فرش، شستشوی مبل، شستشوی موکت با کمترین قیمت و کیفیت شستشوی بالا می باشد.

پاک کردن لکه از فرش بدون قالیشویی

پاک کردن لکه های میوه از فرش بدون قالیشویی

تمیز کردن لکه های میوه بر روی فرش ایرانی گاهی بسیار سخت است. به محض افتادن میوه آن را بردارید و با ناخن بخراشید سپس با استفاده از مخلوط آب ولرم و کمی سرکه سفید و مایع شستشوی رقیق فرش ایرانی را به روش قبل تمیز کنید و سپس آبکشی کنید.

پاک کردن لکه های سس و آبگوشت از فرش

بدون دست زدن به آنها برای پخش بیشتر، فقط از آب سفید، سرکه و مایع پاک کننده استفاده کنید، سپس فرش ایرانی را تمیز کرده و آبکشی کنید.

اگر غذاهای چرب و رنگارنگ مانند آب مرغ روی فرش ایرانی ریخت، بلافاصله یک کاسه ماست را روی آن بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس ناحیه مورد نظر را بخوبی پاک کنید. اگر مقداری موم روی فرش یا فرش ریخت، ابتدا موم را با احتیاط از روی فرش جدا کنید، سپس لکه را مرطوب کنید اما آن را پاک نکنید، کمی الکل سفید روی آن بریزید. سپس محل را با شامپوی مخصوص فرش بشویید.

پاک کردن لکه های چربی از فرش بدون نیاز به قالیشویی

برای از بین بردن لکه ناشی از ریخته شدن مواد چرب مانند مداد رنگی و موادی مانند قیر ابتدا مقداری حلال غیر چرب که زود خشک نمی شود روی مقداری پنبه خیس بریزید و به آرامی روی لکه قرار دهید. به این ترتیب مقداری از ذرات جذب پنبه شده و روی آن حل می شود. این کار را تا زمانی که تمام لکه ها از بین بروند تکرار کنید.

پاک کردن لکه های شمع از فرش

برای این کار ابتدا پارافین سفت شده را با یک جسم تیز مانند چاقو یا حتی میخ جدا کنید سپس کاغذ مومی یا یک حوله بزرگ را تا کرده و روی لکه پارافین قرار دهید. حالا اتو را روی دمای گرم تنظیم کنید و چندین بار روی سطح کاغذ حرکت دهید. گرمای آهن، پارافین باقی مانده بین بافت ها را ذوب کرده و کاغذ را جذب می کند.

پاک کردن لکه های قدیمی

برای از بین بردن لکه های قدیمی باقی مانده روی فرش که ممکن است هنگام لکه گیری متوجه آن نشده باشید، مقداری خمیر فوم روی لکه بریزید. سپس محل را با یک پارچه مرطوب پاک کنید و سپس آن را با یک پارچه خشک تمیز کنید. روی لکه را با یک پارچه تمیز بپوشانید و یک جسم سنگین مانند کتاب را روی آن قرار دهید. هر وقت پارچه خیس شد آن را عوض کنید تا بعد از مدتی رطوبت فرش ایرانی از بین برود.

پاک کردن لکه کاکائو، چسب و بستنی

برای تمیز کردن لکه کاکائو، چسب و لکه بستنی بر روی فرش ایرانی، ابتدا یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب حل کنید و این محلول را با پنبه یا دستمال نرم روی محل مورد نظر بمالید و به آرامی و بدون مالش لکه را تمیز کنید. اگر این عمل را چندین بار تکرار کنید، اثر مواد ریخته شده کاملا از بین می رود. سپس محل را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

پاک کردن لکه های رنگی از فر بدون قالیشویی

برای از بین بردن لکه های قهوه، چای و رنگ هایی مانند آب انگور، ابتدا به آرامی محل را با دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب کنید تا از نفوذ بیشتر ماده ریخته شده جلوگیری کنید. سپس مقداری آب معدنی یا نوشابه روی آن بریزید و پس از چند دقیقه محل را با حوله پاک کنید. این کار را تا جایی تکرار کنید که هیچ لکه ای روی فرش ایرانی باقی نماند.

پاک کردن لکه ادویه از فرش ایرانی بدون نیاز به قالیشویی

برای از بین بردن لکه ادویه از کمی آب لیمو و آب استفاده کنید و سپس آن را با یک پارچه خشک پاک کنید.
ساکنین منطقه پل کردان و اطراف آن در صورتی که نیاز به یک قالیشویی معتبر برای شستشو و از بین بردن لکه های خاص بر روی فرش های خود هستند، میتوانند به قالیشویی هشتگرد که یک قالیشویی معتبر و با سابقه در این منطقه است مراجعه کنند.

سخن پایانی

اگر برای پاک کردن لکه از فرش بدون قالیشویی و شستشو نیاز به کمک دارید و موفق به حذف لکه ها نشدید می توانید با ما تماس بگیرید. ما در قالیشویی هشتگرد hashtgerdcarpet.com هر لکه ای را از روی فرش به خوبی پاک کرده و تحویل شما خواهیم داد.

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها