You are currently viewing نحوه نگهداری و مراقبت از ریشه فرش ماشینی و دستباف

نحوه نگهداری و مراقبت از ریشه فرش ماشینی و دستباف

نحوه نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف

ریشه فرش یکی از بخش های فرش است که به دلیل موقعیت قرارگیری و رنگ روشن بیشتر در معرض کثیفی و آلودگی قرار دارد. با توجه به تاثیر این ریشه ها در زیبایی فرش ماشینی و دستباف باید به خوبی از آن مراقبت و نگهداری شود. بسیاری از افراد با سهل انگاری و عدم نگهداری صحیح و اصولی باعث آسیب به ریشه های فرش می شوند. از این رو جذابیت فرش از بین می رود. ارزش و قیمت آن را کاهش می دهند. در ادامه نحوه نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف را برای شما عنوان خواهیم کرد تا با رعایت آن فرشی سالم و زیبا داشته باشید.

ریشه فرش چیست؟

فرش از بخش های مختلفی تشکیل شده است. ریشه فرش بخش انتهایی فرش است که به رنگ کرم و یا سفید می باشد و تاثیر بسیاری بر روی زیبایی فرش دارد. این ریشه ها در اشکال مختلفی همچون ریشه های ساده، ریشه های زنجیری، ریشه های گره دار و ریشه های زنجیری طراحی می شود. این ریشه ها بسیار مهم هستند و باید به خوبی از آن ها مراقبت کرد. برای دریافت خدمات قالیشویی در لشگرآباد ، قالیشویی در پل کردان ، قالیشویی در کوهسار با ما همراه باشید.

محبوب ترین قالیشویی در شهر جدید هشتگرد کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در هشتگرد با ما در تماس باشید.

روش های نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف

برای این که از آسیب به ریشه های فرش جلوگیری کنیم نیاز است که اصول مراقبت از آن را بدانیم. در زیر به برخی از این اصول اشاره می کنیم:

استفاده از کاور

یکی از راهکارهای بسیار مهم نحوه نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف کاور کردن ریشه فرش است. کاورهای ریشه جنس های مهمی دارد که کاورهای توری به دلیل تبادل هوا بهترین گزینه برای سلامت این بخش از فرش محسوب می شود. این کاورها فاقد چسب است و قسمت انتهایی آن را می توانید با استفاده از چسب های معمولی مسدود کنید.

قالیشویی در تهراندشت یکی از شعب کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در تهراندشت با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید.

در این حالت ریشه های فرش به خوبی مراقبت شده و در اثر رفت و آمد و آلودگی آسیبی نخواهد دید. همچنین استفاده از کاور باعث منظم شدن ریشه فرش شده و آن را زیبا و جذاب می کند. البته برخی از جنس های این کاور کیفیت مطلوبی ندارند و شما پس از مدتی باید آن را تعویض کنید. قالیشویی در چهارباغ ، قالیشویی در کرج از مناطق تحت پوشش قالیشویی هشتگرد می باشند.

نگهداری از ریشه فرش
نحوه نگهداری و مراقبت از ریشه فرش

گره زدن ریشه فرش ماشینی و دستباف

برای این که مانع از خرابی ریشه های فرش شوید می توانید پس از خرید فرش ریشه های آن را گره بزنید. از جمله گره های ریشه فرش می توان به گره زنجیره ای، گره نخودی و دو گره اشاره کرد. در این حالت ریشه ها به صورت محکم بر سر جای خود قرار می گیرند و در صورت تردد نظم آن ها به هم نمی ریزد.

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی هشتگرد در تماس باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد بهترین قالیشویی در کمالهشر می باشد.

استفاده از چسب پهن

یکی دیگر از نحوه نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف که رواج بسیاری دارد، استفاده از چسب پهن است. بسیاری از افراد برای این که از خرابی ریشه های فرش جلوگیری کنند دور ریشه فرش را با استفاده از چسب پهن می پوشانند. این روش باعث مرتب شدن ریشه های فرش می شود ولی به مرور به دلیل عدم گردش هوا ممکن است ریشه ها پوسیده شده و زیبایی خود را از دست بدهد. همچنین هنگام تعویض چسب پهن برخی از ریشه های فرش کنده می شود. بنابراین توصیه می کنیم از سایر روش ها برای محافظت از ریشه های فرش استفاده کنید.

استفاده از لفاف دوزی

یکی از روش های قدیمی برای محافظت از ریشه های فرش، لفاف دوزی می باشد. در این روش از پارچه های برزنت و یا متقال برای محافظت از ریشه های فرش استفاده می شود. در این روش ریشه های فرش را تا می زنند و در داخل پارچه می گذارند. پس از آن هر دو سمت پارچه را به ابتدای بافت متصل می کنند. در لفاف دوزی به دلیل گردش هوا ریشه های هیچ آسیبی نمی بینند و تردد زیاد نیز نمی تواند کیفیت این ریشه ها را کاهش دهد.

چرا باید از ریشه های فرش نگهداری و محافظت کنیم؟

  • جلوگیری از فرسودگی ریشه های فرش و بالا رفتن عمر آن ها
  • مراقبت از دیگر قسمت های فرش
  • جلوگیری از کنده شده و یا خراب شدن ریشه های فرش
  • حفظ ارزش مادی فرش
  • منظم بودن ریشه ها و حفظ حالت اولیه آن ها
  • جلوگیری از آلودگی و تغییر رنگ ریشه ها

جهت دریافت خدمات قالیشویی در کوهسار با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

نحوه شستشوی ریشه های فرش

یکی دیگر از نکاتی که بر روی نحوه نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف تاثیر می گذارد، شستشوی صحیح و اصولی ریشه های فرش می باشد. ریشه های فرش به دلیل رنگ روشنی که دارد، بیشتر در معرض آلودگی بوده و کوچک ترین کثیفی ای خود را به خوبی نشان می دهد. در صورت عدم شستشو و آبکشی صحیح ریشه ها پس از خشک شدن رنگی بی کیفیت به خود می گیرند.

بنابراین برای این که پس از شستشوی فرش، ریشه های آن را مجدد شسته و آبکشی نمایید. در صورتی که پس از خشک شدن فرش همچنان ریشه ها زرد بود با استفاده از شامپو فرش و دستمال نمدار ریشه ها را به صورت جداگانه شستشو دهید. برای دریافت خدمات قالیشویی در لشگرآباد ، قالیشویی در پل کردان ، قالیشویی در کوهسار با ما همراه باشید.

برای دریافت خدمات قالیشویی در کردان با کارخانه قالیشویی هشتگرد در تماس باشید. کارخانه قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی با کیفیت بالا در قالیشویی کردان می باشد.

مراقبت از ریشه فرش
نحوه مراقبت از ریشه فرش

سوختگی ریشه های فرش

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ریشه های فرش رخ دهد، سوختن ریشه ها می باشد. سوختن ریشه ها می تواند زیبایی را از فرش بگیرد به همین دلیل در هنگام بروز این مشکل ابتدا با استفاده از یک قیچی تیز بخش های اصلی ریشه را که کاملا سوخته است را برش بزنید. سپس با استفاده از یک شامپو فرش و دستمال نمدار ریشه های فرش را به خوبی تمیز کنید. در انتها نیز ریشه ها را با استفاده از آب بشویید. همچنین شما می توانید این کار را به قالیشویی هشتگرد hashtgerdcarpet.com بسپارید. روش هایی برای رفع سوختگی فرش در منزل یکی از مقالات مفید سایت قالیشویی هشتگرد می باشد که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

قالیشویی در سهیلیه زیر نظر کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در سهیلیه با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید.

پاره شدن ریشه های فرش

برخی اوقات به دلیل جابجایی و یا تردد زیاد بر روی فرش ممکن است ریشه ها پاره شوند. عدم وجود ریشه در فرش ظاهری نازیبا به آن می بخشد. به همین دلیل با استفاده از گره های مختلف می توانید مانع از افت کیفیت فرش شوید. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی دیگر از نحوه نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف گره زدن ریشه های فرش است. بنابراین می توانید با ایجاد گره ریشه های فرش در همان ابتدای خرید مانع از بروز این مشکل شوید. مبل شویی در محل، رفع سوختگی فرش، شستشوی فرش با مواد نانو از خدمات تخصصی و جدید مجموعه هشتگرد می باشند.

نحوه نگهداری و مراقبت از ریشه فرش ماشینی و دستباف به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت قالیشویی هشتگرد به برسی نحوه نگهداری و مراقبت از ریشه فرش ماشینی و دستباف به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

روش های نگهداری از ریشه فرش ماشینی و دستباف چیست؟

استفاده از کاور و استفاده از چسب پهن و … برای خواندن ادامه روش ها پیشنهاد می کنیم این مقاله از قالیشویی در هشتگرد را تا انتها مطالعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عطا رضایی
عطا رضایی
6 ماه قبل

برای ریشه بافی من قالیشویی افشار را پیشنهاد می دهم. تمیز انجام دادن