You are currently viewing نکات مهم و روش استفاده صحیح از شامپو فرش
نکات مهم و روش استفاده از شامپو فرش

نکات مهم و روش استفاده صحیح از شامپو فرش

نکات مهم و روش استفاده از شامپو فرش

با توجه به این که فرش ها برای کفپوش خانه استفاده می شوند، همواره در معرض آلودگی قرار دارند. شستشوی فرش کار راحتی نبوده و برای این که شامپو فرش ها با برندهای مختلفی به بازار عرضه شده است. استفاده از شامپو فرش روشی ایده آل برای شستشوی و ضدعفونی فرش به شمار می رود. بسیاری از افراد استفاده صحیح از شامپو فرش را روشی بیهوده و زمان بر می دانند.

لازم است بدانید که شامپو فرش تنها قادر است آلودگی سطحی را از روی فرش شما پاک کند. ولی به یاد داشته باشید که نمی تواند تمامی لکه ها را از بین ببرد. به همین دلیل با دانستن نکات مهم استفاده از شامپو فرش می توانید فرش هایی تمیز و سالم داشته باشید. در ادامه استقاده صحیح از شامپو فرش را با هم مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید

شامپو فرش چیست؟

همان طور که از نامش مشخص است یکی از شوینده های بسیار کاربردی برای تمیز کردن و شستشوی فرش، موکت و مبلمان بدون نیاز به آب مورد استفاده قرار می گیرد. این شوینده به صورت آماده و در برندهای مختلفی موجود است و شما می توانید از بازار خریداری کنید. رفوگری فرش، شستشوی مبل، شستشوی موکت را در سریع ترین زمان ممکن به قالیشویی هشتگرد بسپارید.

شامپو فرش خانگی

برای شستشوی فرش شما می توانید شوینده مخصوص آن را با روش خانگی به راحتی بسازید. برخی از شوینده های فرش می تواند به فرش های شما آسیب وارد کند. از این رو معمولا افراد ترجیح می دهند که این محصول را در خانه تهیه کنند. برای این کار می توانید مقداری سرکه و آبلیمو را با مقداری آب ترکیب کرده و بدین صورت شامپو فرش خانگی داشته باشید. قالیشویی در شهر جدید هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد.

نحوه استقاده صحیح از شامپو فرش

برای این که فرش شما در هنگام شستشو با شامپو فرش آسیبی نبیند و کیفیت آن کاهش پیدا نکند باید با نکات مهم استفاده از شامپو فرش آشنا شوید: اولین نکته ای که در هنگام استفاده از شامپو فرش باید مورد توجه قرار دهید، میزان استفاده از این محصول می باشد. بنابراین برای تمیز شدن فرش و مبلمان نیازی نیست مقدار زیادی شامپو فرش را استفاده کنید.

نکات مهم و روش استفاده صحیح از شامپو فرش
استفاده صحیح از شامپو فرش

برای این که سطح فرش کاملا ضدعفونی شود بهتر است با استفاده از یک اسفنج آغشته به شامپو فرش مبلمان موکت خود را تمیز کنید. تا زمانی که فرش شما خشک نشده هرگز بر روی آن راه نروید. نه تنها تردد باعث آلودگی مجدد فرش می شود. بلکه شامپو فرش نیز می تواند حساسیت های پوستی را برای شما ایجاد کند. برای این که بتوانید از تاثیرات شامپو فرش بهره مند شوید باید حداقل هر سه ماه یک مرتبه با استفاده از آن فرش خود را تمیز کنید. تا آلودگی بر روی فرش های شما ماندگار نشود.

قالیشویی هشتگرد آماده ارائه خدمات قالیشویی در هشتگرد، قالیشویی در کمالشهر، قالیشویی در سهیلیه، قالیشویی در لشگرآباد، با کمترین قیمت و کیفیت شستشوی بالا می باشد.

آیا شامپو فرش برای سلامتی ضرر دارد؟

برخی از آن ها دارای اسانس هستند و همین امر می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی شود. البته این مشکل در اکثر مواقع مقطعی بوده و پس از پایان شستشوی فرش این عوارض از بین می رود. ولی افرادی که به صورت مرتب از این شوینده برای تمیز کردن فرش های خود استفاده می کنند بهتر است که از ماسک استفاده کنند. زیرا این شوینده می تواند به ریه های شما آسیب وارد کند. همچنین شامپو فرش برای پوست های حساس نیز می تواند آلودگی ایجاد نماید. بنابراین در طی استفاده از شامپو فرش از دستکش استفاده کرده و تا زمان خشک شدن آن بر روی فرش راه نروید.

قالیشویی در سهیلیه یکی از شعب کارخانه قالیشویی هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در سهیلیه با کارخانه قالیشویی هشتگرد تماس بگیرید.

نحوه صحیح استفاده از شامپو فرش

یکی از مهم ترین نکته در استفاده از شامپو فرش، توجه به نکات مهم استفاده از شامپو فرش می باشد. برای این که بتوانید با استفاده از شامپو فرش آلودگی ها و لکه های فرش را از بین ببرید باید به روش زیر عمل کنید:

  • مقداری از شامپو فرش را با آب مخلوط کنید تا کف مطلوبی ایجاد شود.
  • در مرحله بعدی اسفنج را آغشته به شامپو فرش کنید. سپس به آرامی بر روی مبلمان و یا فرشهای خود بکشید.
  • استفاده از آب تنها برای شستشوی فرش می تواند باعث آسیب رساندن به فرش شود به همین دلیل شامپو فرش نه تنها قدرت لکه برداری قوی ای دارد، بلکه باعث حرکت روان اسفنج روی فرش نیز شود.
  • پس از تمیز کردن فرش باید صبر کنید تا به صورت کامل فرش خشک شود.
  • همچنین توجه داشته باشید که دستمال را در جهت خواب فرش بکشید تا آسیبی به تار و پود فرش وارد نشود.

قالیشویی در کوهسار، قالیشویی در افشاریه، قالیشویی در شهر جدید هشتگرد از مناطق جدید تحت پوشش قالیشویی هشتگرد متخصص در امور قالیشویی و مبل شویی می باشد.

آیا استفاده از شامپو فرش برای تمیز کردن فرش مناسب است؟

بسیاری از افراد تجربه استفاده از شامپو فرش را دارند. ولی در خصوص استفاده از شامپو فرش لازم است این نکته را یادآور شویم که استفاده از شامپو فرش راه حلی موقتی بوده و تنها آلودگی های سطحی را از روی فرش شما بر می دارد. اما مابقی آلودگی ها را در لابلای پرزهای فرش پنهان می کند. به همین دلیل بهتر است که برای شستشوی کامل و بهتر فرش ها تمیز کردن آن را به قالیشویی های مکانیزه و پیشرفته بسپارید.

قالیشویی هشتگرد hashtgerdcarpet.com یکی از پیشرفته ترین شرکت های قالیشویی است که از مدرن ترین دستگاه ها و مرغوب ترین شوینده برای ضدعفونی کردن لکه برداری فرش های شما استفاده می کند. برای دریافت خدمات قالیشویی در کمالشهر با کارخانه قالیشویی هشتگرد در ارتباط باشید.

روش استفاده صحیح از شامپو فرش
روش استفاده صحیح از شامپو فرش

روش استفاده از شامپو فرش برای شستشوی مبلمان

شامپو فرش تنها مخصوص شستشوی فرش نبوده و شما با استفاده از این محلول می توانید مبلمان را نیز تمیز کنید. بنابراین در این میان باید نکات مهم استفاده از شامپو فرش را برای ضدعفونی کردن و لکه برداری مبلمان بدانید.

  • در ابتدا مقداری از شامپو فرش را با میزان مشخصی از آب ترکیب کنید. معمولا میزان آب مورد نیاز برای این کار بر روی بسته بندی شامپو فرش درج شده است.
  • پیش از تمیز کردن مبلمان با استفاده از جاروبرقی آلودگی های سطحی را از روی آن بردارید.
  • سپس با استفاده از دستمالی نرم آغشته به شامپو فرش مبلمان را تمیز کنید.
  • تا زمان خشک شدن کامل مبلمان از نشستن بر روی آن بپرهیزید.

قالیشویی در تهراندشت، قالیشویی در پل کردان، قالیشویی در کردان، قالیشویی در چهارباغ از شعبات جدید مجموعه قالیشویی هشتگرد برای رفاه شما عزیزان می باشد.

مدت زمان خشک شدن شامپو فرش چقدر است؟

حال که با نکات مهم استفاده از شامپو فرش آشنا شدید و دانستید که چگونه از شامپو فرش استفاده کنید، نوبت آن رسیده که مدت زمان خشک شدن این محصول را نیز بدانید. زمان دقیق خشک شدن شامپو فرش به فصل و آب و هوای خانه شما بستگی دارد. معمولا با قرارگیری فرش در هوای آزاد فرش زودتر خشک می شود. ولی برای این که زمان آن را سریع تر کنید می توانید از سشوار و یا پنکه برای این کار استفاده نمایید. همچنین می توانید تمیز کردن مبل چرمی را نیز در وبلاگ قالیشویی هشتگرد مطالعه نمایبد.

آیا شامپو فرش برای سلامتی مضر است؟

بعضی از شامپو فرش ها اسانس هایی دارند که در حین استفاده کمی تنفس را سخت می کند و برای افرادی با ناراحتی های ریوی وی قلبی می تواند مشکل ساز شود برای خواندن اطلاعات بیشتر با قالیشویی هشتگرد همراه باشید.

آیا می توان از شامپو فرش برای نظافت مبلمان هم استفاده کرد؟

بله. شامپو فرش صرفا مخصوص فرش نبوده و میتوان با کمک آن مبلمان را نیز تمیز کرد. اما باید روش استفاده از آن را بدانید تا رنگ مبلمان خراب نشده و دو رنگ نشود.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها